ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


החופש בא ליצירה - רעיונות ליצירות באמצעים ביתיים פשוטים
החופש הגדול מתקרב. אפשרות של סאמר סקול לקיץ תהיה רלוונטית רק בעוד אי אילו שנים והקייטנה עדיין משאירה מספר ימי חופש לא מבוטלים. זה הזמן בו מתחילות לנקר בכם החששות: איך מעסיקים את הנופש הצעיר ומונעים מצב שהוא או אתם תתפסו על הקירות מהר מאוד. בנוסף לפעילויות הרגילות כמו ים, בריכה, סרט בהצגה יומית או ביקור בעבודה של אבא, אפשר לנצל שעות פנויות בין לבין לבילוי זמן איכות יחד עם הילד והכנת עבודות יצירה משותפות ומגוונות.
מערכת או-מאמא

לטובת זאת, כדאי שתהיו מצוידים בבית עם ערכת יצירה בסיסית, שאינה כרוכה בהוצאה כספית גדולה מידי ואליה תוכלו להוסיף כל מיני פריטים ייחודיים שניתן למצוא בקיץ, או כאלה שבכל מקרה קיימים בבית ובמקום לזרוק אותם, ניתן לעשות בהם שימוש מוצלח.


ערכת היצירה האולטימטיבית
דבק, מספריים, חבילת מדבקות בצבעים שונים, טושים, צבעי גואש, חרוזים צבעוניים, בריסטולים בכל מיני צבעים, בלונים, מקלוני ארטיק צבעוניים, ניירות עיתון רגיל, מגזינים צבעוניים, פלסטלינה/ פימו/ בצק משחק, מוצרי עץ המיועדים לצביעה עצמית, גלילי נייר טואלט, כלים חד פעמיים, פייטים צבעוניים, סול, חוט צמר, מהדק סיכות, קיסמים, צדפים שאספנו בחוף הים.


מובייל לקיץ
ניתן להכין מובייל לחדר בסגנון קיצי, לדוגמא מובייל פירות העונה. לוקחים נייר סול, יוצרים ממנו צורת עיגול וצורות של פירות קיץ כמו אבטיח, אפרסק, ענבים, מלון, אננס.  מהעיגול מנייר סול שהכנו מחוררים ומוציאים מכמה מקומות חוטי צמר או כל חוט עמיד אחר, עדיף באורכים שונים. בסוף כל חוט משחילים פרי שיצרנו מסול או מחומר אחר וקושרים. אפשר גם להעשיר את המוביל באמצעות השחלת חרוזים צבעוניים באמצע כל חוט ובסיומו את הפרי. באופן ניתן ליצור מוביל דגים צבעוני.


כובע צבעוני קייצי


אפשר להכין כובע מעשה יד לימי הקיץ החמים, העשוי מכלים חד פעמיים. מה שצריך לעשות זה לקחת צלחת חד פעמית, לגזור עיגול גדול במרכז, עליו מדביקים קערה חד פעמית. לאחר שהדבק מתייבש, אפשר לצבוע את הכובע באמצעות טושים עמידים ולהוסיף אביזרי קישוט כמו פייטים צבעוניים שמצמידים עם דבק, סרט מסביב לכובע, מדבקות ועוד.


פירות העונה הופכים לדמויות חיות


לוקחים פירות קיץ שונים כמו אננס, ענבים, שזיף, משמשים ועוד ומכינים באמצעותם דמויות שונות של אנשים או חיות. אננס טרי יכול לשמש ראש עם שיער קוצני, ענבים יהיו העיניים, קליפות שזיף יכולות להיות השפתיים, משמשים – אוזניים. עם מעט יצירתיות, נוכל ליצור דמויות משעשעות למדי. 


צדפים מחוף הים


אחרי שבילינו בכיף בים, שיחקנו עם כף ודלי ונהנינו בתוך המים, אפשר לאסוף יחד כמות נכבדת של צדפים על החוף. מומלץ לבחור צדפים בגדלים ובצבעים שונים. בבית, ניתן להכין מהם שרשרת ססגונית לצוואר או צמיד ליד באמצעות חוט דק שנשחיל בו אותם. רעיון נוסף ליצירה באמצעות צדפים הוא להכין מסגרת לתמונה מקושטת בצדפים. המסגרת עצמה יכולה להיות מקרטון ביצוע, מבריסטול או מסגרת שקונים במטרה לצבוע באופן עצמאי ולאחר שצובעים אותה בצבע גואש ומחכים על שתתייבש, מדביקים את הצדפים.


דמויות מבלונים


אפשר ליצור דמויות עם פנים מצחיקות מבלונים. מה שצריך לעשות זה לנפח את הבלון, לחתוך עיגול מבריסטול, יוצרים חור באמצע ומכניסים דרכו את הבלון כך שהעיגול ישמש בסיס יציב. אפשר לצייר על הבלון איברי פנים מטושים צבעוניים עמידים, להוסיף אביזרים כמו מטפחת, כובע ושיער. לגזור צורות ממדבקות ולעטר את הדמות שיצרנו מהבלון.


תיאטרון בובות מדמויות על מקל ארטיק
אפשר לצייר על בריסטול דמויות שונות, לצבוע אותן ולהדביק על מקל של ארטיק. אחרי שהדמויות שיצרנו מוכנות, ניתן לשחק בתיאטרון בובות ולהמחיז את העלילה, דמיונית אשר  שתהא.


פיסול באמצעות בצק למשחק, פלסטלינה, עיסת נייר


ילדים מאוד אוהבים את המגע והגמישות של הבצק או הפלסטלינה, המגיעים במגוון צבעים וניתן לעשות מהם צורות כיד הדמיון. במידה וכבר השתמשנו בכל הבצק שהיה בבית, ניתן להכין בעצמנו בצק באמצעות השריית נייר עיתון במים שעורבבו יחד עם דבר פלסטי לבן עד ליצירת עיסה דביקה המאפשרת לפסל כל צורה שנרצה. לאחר תום הפיסול, יש צורך להמתין לייבוש ולאחר מכן, אפשר לצבוע ולהשלים את העבודה.  אפשרות נוספת להכנת בצק היא באמצעות קמח לבן שאותו ניתן לערבב וללוש יחד עם צבע מאכל כדי לקבל בצק צבעוני.


מוצרי עץ


מומלץ לקנות שיהיו מראש בבית כל מיני מוצרי עץ קטנים, הנמכרים בחנויות צעצועים או לעבודות יצירה, כמו חמסות, מסגרות לתמונה, שלטים לחדר, רכבת, ומיועדים לצביעה עצמית.


גלילי נייר טואלט


מומלץ לשמור מספר גלילי נייר טואלט, מהם ניתן להכין משקפת צבעונית. לוקחים שני גלילים, מדביקים אותם באמצעות דבק פלסטי, צובעים בטושים צבעוניים או צבעי גועש, מעטרים במדבקות צבעוניות ולבסוף מהדקים בצדדים חוט לכריכת המשקפת סביב הצוואר. 


קולאז' ממגזינים צבעוניים


ניתן ליצור תמונת קולאג' ממגזינים צבעוניים, באמצעות גזירת חלקים מהדפים בתוך המגזין, דמויות, פרצופים, קייקים  או נוף פסטוראלי ומדביקים לפי הדמיון על בריסטול נקי. כך נוצרת תמונה אומנותית חדשה וייחודית.


לסיכוםמומלץ שתהיה בבית ערכת יצירה בסיסית הכוללת פריטים אותם ניתן לרכוש בחנות לעבודות יצירה, חנויות צעצועים או כלי כתיבה. כך, גם אם התבטלו ברגע האחרון התוכניות שלכם, נמאס לכם שהילד מרבה להתנוון מול הטלוויזיה, או סתם חם מידי לצאת החוצה, ניתן להשתמש בערכה לצורך הכנת עבודות יצירה משותפות, בסופן הילד ייצא עם עבודה מושקעת ושניכם תרוויחו בילוי מהנה וחווייתי. 

 


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites