ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


טיפים להקניית הרגלי סדר ונקיון לילדים

נקיון זוהי מטלה שלא תמיד נהנים למלא, אך היא כורח מציאותי, שלה השלכות תרבותיות, בריאותיות וחינוכיות. גם סדר ונקיון הוא ערך שיש להעבירו לילדים. לפניכם מספר עצות מעשיות.
מערכת O-mama

מומחי סדרת משחקי המגירה של חברת דיאמנט צעצועים מציעים:
  • הפכו את נושא הסדר והניקיון למשחק ואפשרו לילדים לחקות אתכם. רכשו להם מטאטא, מגב, יעה קטנים ובקשו מהם לנקות ביחד אתכם. חבל כביסה נמוך יאפשר לילדים לתלות את הבגדים של הבובה או האח הקטן ולקחת חלק בפעילות המבוגר. אפשר ללוות זאת בהסבר נחמד שגם הבובה רוצה ללבוש בגדים נקיים.
  • דברו עם הילדים בשפה שהם מבינים ובבקשות קלות לעיכול -בקשו מהם לסדר פינת בובות ואל תבקשו לסדר חדר!
  • צרו סדרי עדיפויות לילדים - מקדו אותם בכל פעם במשימה קטנה. סידור משחקים, סידור המיטה, ארגון הספרים וכו'.
  • לילדים גדולים יותר- צרו בשיתוף עמם לוח משימות מסודר ובו חלוקה למשימות ע"פ ימים. בכל יום יצטרך הילד להשלים משימתו באופן עצמאי ויקבל בעבור זה נקודות, סמיילי וכו'. כך ילמד הילד הן סדר וניקיון והן עבודה עצמאית.
  • פנו לרגש של הילד- "בגד זרוק על הרצפה לא רוצה להישאר לבד" -ילדים מחוברים רגשית לחפצים שלהם, לכן האנשה והסבר יעשו את העבודה. הסבירו לילד שהבגד שזרק על הרצפה לא רוצה להישאר לבד ורוצה ללכת לסל הכביסה בכדי לחזור להיות נקי. או לבובה עצוב לבד בסלון והיא רוצה לחזור לחברות שלה שבפינת הבובות בחדר.
  • ארגנו מראש את החדר באופן שנוח לסדר אותו. אל תשימו את כל הצעצועים בארגז אחד אלא חלקו לפי משחקים- צרו פינת בובות, מדפי ספרים, פינת פאזלים וכו'. כך לילד יהיה קל יותר לסדר באופן עצמאי ולהחזיר כל דבר למקום הנכון בדיוק כפי שאנחנו ממיינים בארון לחולצות ומכנסיים.
  • הדגימו לילד איך אתם נפטרים מחפצים שאינכם זקוקים להם.  בקשו מהילד לקחת שתי שקיות גדולות וקראו להן "לתת" ו"לזרוק". עברו עם הילד על החפצים, הבגדים וכו' ומיינו אותם בהתאם. התחילו עם חפצים שלכם והדגימו לילד מה נזרק, מה ניתן לתרומה ומה נשאר ובקשו ממנו לעשות אותו הדבר עם החפצים שלו. כמובן הסבירו לו לפני כן על חשיבות התרומה לילדים שאין להם. להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites