ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


שאיבת חלב אם בעבודה
סליחה, יש לך חלב לקפה? כל מי ששואבת במקום העבודה מכירה את זה- ההתבדחויות סביב שקית החלב שאסורה לשימוש, הדמיון הפרוע מאחורי הדלת הסגורה, החלב שמטפטף מבעד לחולצה והלחץ להספיק לשאוב בבוקר כשממהרים לעבודה. כמה טיפים שיעזרו לכן לתכנן טוב יותר את השאיבות ולהגיע בזמן לעבודה 
שרון צברי, מדריכה בליגת לה לצ'ה ישראל

משאבה של ספקטרה צילום יח"צ
משאבה של ספקטרה צילום יח"צ
שאיבה דורשת אימון (כמו הנקה). השתמשי במשאבה טובה שאינה מכאיבה. משאבה דו-צדדית חוסכת זמן.


שאבי במקום בו את מרגישה בטוחה ומוגנת מפני הפרעות. נעלי את דלת חדרך. במקומות עבודה שיש בהם מקרר, הודיעי על כוונתך להשתמש בו והסדירי מראש מקום לחלב השאוב. סמני את החלב על מנת למנוע תאונות מצערות עם כוס הקפה של הבוס.


שימי לב באילו שעות קל לך יותר לשאוב כמויות גדולות.  לעתים כדאי לשאוב בבוקר מיד כשמגיעים לעבודה,  כאשר החזה עוד מלא בחלב מהלילה ואת רעננה. לאחר השאיבה ניתן לאפסן את המשאבה במקרר, ואז היא תהיה זמינה לעוד שאיבה.


לעתים נשים שומעות כי יש צורך בשתייה מרובה על מנת לייצר הרבה חלב. כאשר את מניקה או שואבת, מומלץ לשתות לפי צורכי הצמא שלך, כאשר צבע השתן שלך משמש כמדד לכמויות הנוזלים שצרכת. מחקרים הראו כי עודף גדול מדי של נוזלים יכול לפגוע בייצור החלב שלך.


אצל תינוקות רבים מתרחשת "קפיצת גדילה" בגיל שלושה חודשים. אם את יכולה, דחי מעט את מועד החזרה לעבודה כדי לא לחזור בדיוק כשהתינוק מאותת לגופך על הצורך להגדיל את כמות החלב.


הימנעי מלחזור לעבודה ביום ראשון. כאשר חוזרים לעבודה ביום שלישי או רביעי, הימים הראשונים, הקשים, יהיו מעטים ככל האפשר לפני שיגיע סוף השבוע.


התייחסי אל השבועיים הראשונים לחזרתך לעבודה כאל זמן משכב לידה: ארגני עזרה בבית, הקפידי על אכילה ושתייה, וגייסי את בן הזוג ובני משפחה אחרים לתמיכה בתינוק ובילדים הגדולים, אם יש.


הרגילי את התינוק לגורם המטפל כמה ימים לפני שאת חוזרת לעבודה. התחלה הדרגתית תקל על הילד וגם תפחית את חששותיך. בימים הפנויים הללו, ניתן להתחיל להרגיל את השד לשאיבה.


כמות החלב בשאיבה יכולה להשתנות בין ימות השבוע. בתחילת השבוע יש לעיתים יותר חלב ובסופו פחות. אם את מייצרת עודפים בחלק מהימים - שמרי אותם לימים שבהם יש לך פחות חלב.


ניתן להקפיא כמה שקיות לצבירת מלאי, על מנת להקטין את החששות שלא יהיה לילד מזון בימים שיש לך פחות חלב בשאיבה.


הסבירי לגורם המטפל את חשיבות החלב השאוב בעיניך. בקשי שהתינוק לא יאכל זמן קצר לפני הגעתך, או שיקבל כמות קטנה, כדי להבטיח שיינק כשתגיעי. הסבירי גם כי תינוק יונק עשוי לבקש לאכול גם מבקבוק במרווחים קצרים. ודאי כי מי שמטפל בתינוק אינו מנסה לקצר את זמן הארוחה.


כאשר את נמצאת במחיצת תינוקך, הניקי אותו ללא הגבלה. נסי לשמור על הכלל שלפיו "מאמא רק יונקים", גם בסופי שבוע בשעות שבהן הוא מקבל בקבוק בימים אחרים. כך תקטיני את הסיכוי לגמילה מוקדמת.


אחרי כמה שבועות או חודשים ספורים של שאיבה מוצלחת, קורה לעתים שנשים מרגישות ירידה בכמות החלב הנשאב. עם החזרה לעבודה או ללימודים, כדאי לנסות ולשאוב כמויות גדולות יותר מאלה הדרושות לך, כדי שכאשר תתרחש הירידה, תוכלי עדיין לספק את צרכיו של התינוק.


הרבה אמהות מצאו כי הדרך הטובה ביותר לשימור יכולת ייצור החלב שלהן היא הנקה רבה של התינוק בזמן המשותף, גם בלילות.


מחקרים הראו כי לכמוסות חילבה יש השפעה חיובית על ייצור החלב, ולעתים נשים נעזרות בהן בעת חזרה לעבודה.


פגישות תמיכה כמו פגישות של ליגת לה לצ'ה, תמיכה בפורומים באינטרנט או מפגשים עם יועצות הנקה יכולים לספק מקור חשוב לתמיכה ולמידע.להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites