ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


שפעת החזירים בהריון
נשים בהריון נמצאות בקבוצת סיכון לסיבוכים כתוצאה מהידבקות בנגיף שפעת החזירים. כבר ידוע על מספר מקרים של נשים בהריון שנדבקו וסבלו מסיבוכים חמורים.  משרד הבריאות מפרסם מידע והנחיות ספציפיות לנשים בהריון.
מערכת או-מאמא

נכון להיום, נשים הרות בטרימסטר שני ושלישי להריונן ונשים בארבע שבועות הראשונים של משכב לידה נחשבות בסיכון גבוה יותר לתחלואה ולסיבוכי שפעת (בעיקר נשים בטרימסטרשלישי להריונן). לכן,חשוב מאוד כי אישה הרה עם תסמיני מחלה דמוית שפעת (חום, כאבי גרון, נזלת, שיעול, וכאבי שרירים),תפנה מוקדם ככל האפשר לעזרה רפואית, לצורך ניטור והשגחה צמודים למקרה אפשרי של הופעת סיבוכי המחלה. לאחר בדיקה והערכת מצב האישה, יוצע לאישה טיפול אנטי ויראלי. ישנה חשיבות גדולה למתן טיפול בשלבי המחלה המוקדמים ב- השעות הראשונות מרגע הופעת התסמינים) במניעת סיבוכים עתידיים ובקיצור משך המחלה.


סיבוכים לעובר או לתינוק


בשלב זה, לא ידוע האם נגיפי שפעת A/H1N1  2009 מועברים דרך השליה לעובר, אך נגיפים אלו אינם נחשבים לטרטוגנים.
עם זאת ישנו קשר בין מחלות חום של האם (כמו שפעת) לסיכון מוגבר של מומים מולדים. שימוש בתרופות להורדת חום במהלך הטרימסטר הראשון
להריון כדוגמת פרצטמול עשויות להפחית סיכון זה.


הסיכונים לנשים מניקות ותינוקיהן


מומלץ להמשיך להניק תחת טיפול אנטי-וירלי (היות ולחלב אם יתרונות אנטי-זיהומיות והוא מכיל מינונים נמוכים מאוד של תרופות אנטי-וירליות).
אישה מניקה יכולה ליטול הן תמיפלו והן רלנזה.
מינון הטיפול בנשים הרות זהה למינון במבוגרים: תמיפלו - 75 מ"ג פעמים ביום למשך 5 ימים. רלנזה- 2 אינהלציות של 5 מ"ג פעמיים ביום למשך 5 ימים.


סיכון  כתוצאה משפעת 1N1H/A
ככלל, אנו יודעים היום כי שפעת H1N1 היא מחלה קלה,הדומה למחלת השפעת. עם זאת, קיימות קבוצות כדוגמת חולים במחלות כרוניות ונשים בהריון, עבורן כל זיהום עלול להיות מסוכן יותר וגם במקרה של שפעת יש סיכוי גבוה יותר לסיבוכי המחלה.


סיכון לעובר


אין כיום מספיק מידע על מנת להעריך את הסיכון לעובר של אם החולה בשפעת H1N1.
לא נמצא סיכון מוגבר להפלות בקרב נשים בהריון החולות בשפעת עונתית.
אין מספיק מידע לגבי הסיכון למומים בעובר שנולד לאם שחלתה בשפעת עונתית במהלך הריון.
נמצא קשר בין מחלה עם חום גבוה באם לבין סיכון מוגבר למומים בעובר ושימוש באקמול להורדת החום, בטרימסטר הראשון, יכול להוריד את הסיכון.


כיצד ניתן לזהות הידבקות בשפעת 1N1H?


כל אישה בהריון הסובלת מתסמינים דמויי שפעת: חום מעל 38 מעלות ואחד או יותר מבין הבאים: קוצר נשימה, שיעול, נזלת, כאבי גרון או כאבי שרירים, חשודה כחולה בשפעת 2009 A/H1N1 וכדאי שתיבדק בהקדם על ידי רופא מטפל, שיחליט האם אכן מתאימה להגדרת מקרה של שפעת 2009 A/H1N1 ובמידה וכן,תקבל טיפול ומעקב מתאימים.
הרופא ישקול הצורך בביצוע בדיקת מעבדה לזיהוי נוכחות הנגיף, בהתאם להנחיות משרד הבריאות.


הרופא המטפל ישקול הצורך במתן טיפול בתרופה נגד נגיף השפעת ששמה טמיפלו (rivimatlesO) או בתרופה מסוג רלנזה (rivimanaZ).
הטיפול יעיל יותר ככל שניתן בשלב מוקדם יותר של המחלה. אין עדות לכך שהטיפול פוגע בעובר ולעומת זאת יש הוכחות לכך שהטיפול מפחית את הסיכון לסיבוכי המחלה, ומשרד הבריאות ממליץ על מתן טיפול לנשים החולות בשפעת 2009 A/H1N1 בטרימסטרים השני והשלישי.


למקור התוכןלהוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites