ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


כרבע ממספר התלמידים הזכאים למפעל ההזנה אינם מקבלים ארוחה חמה
כך עולה בדיון בנושא ישום מפעל ההזנה שנערך בועדת החינוך, התרבות והספורט בכנסת.
מערכת או-מאמא

יו"ר הוועדה ח"כ זבולון אורלב, חשף מסמך שהוכן על ידי מרכז המחקר והמידע של הכנסת (מ.מ.מ) בנושא, והעלה נתונים חמורים: "נכון לנובמבר 2009, מספר התלמידים המקבלים הזנה עומד על 118,047, שהם כ77% ממספר התלמידים הזכאים לארוחה יומית חמה", אמר אורלב והוסיף כי "מספר התלמידים הזכאים להזנה עומד על 117,171 תלמידים בבתי הספר ו-35,881 בגני הילדים – סה"כ 153,052, כלומר כ-35 אלף תלמידים זכאים נותרים ללא הזנה. אלה נתונים חמורים שקשה להשלים עמם, במצב בו הילדים נופלים בין הכיסאות של הרשויות השונות. תפקודם החינוכי, החברתי  והפיזיולוגי של הילדים נפגע, ואי אפשר לעבור על כך לסדר היום". ח"כ אורלב ציין בדבריו כי הבעיה אינה נעוצה בתקציב, אלא בחוסר היישום שלו בחלק  מהרשויות המקומיות שאינן מפעילות את החוק כגון כרמיאל, קצרין, קרית גת, חורפיש ועוד.


ח"כ מנחם מוזס אמר כי "כשם שהצבא צועד על קיבתו, כך התלמיד לומד על קיבתו. בחינוך החרדי אין דבר כזה שאין ארוחת צהריים, מדובר בחלק אינטגראלי מהמערכת".
נציג משרד החינוך חיים הלפרין מפנה אצבע מאשימה לרשויות המקומיות, שלדבריו "מעכבות את העברת הכספים בתואנות שונות". הלפרין חשף כי ישנם בתי ספר החוששים להעביר למשרד החינוך נתונים אודות מספר תלמידיהם הזכאים להזנה, מחשש שהדיווח יפגע בהעברת התקציבים שמקבל בית הספר מהרשות המקומית.


בסיכום הדיון דרשה הועדה ממנכ"ל משרד החינוך ומיו"ר מרכז השלטון המקומי לקיים דיון משותף על מנת לפתור את הבעיות שמעכבות ביצוע מלא של החוק ולדווח לוועדה תוך חודש ימים על תוצאות הדיונים. בהתאם לדיווח, תשקול הוועדה את המשך פעילותה ואם יתברר שעדיין קיימות בעיות יתקיים דיון משותף של ועדת החינוך והוועדה לביקורת המדינה על מנת לאפשר צו הבאה לראשי הרשויות המקומיות, שהוזמנו לישיבה זו אך לא נענו להזמנה.

 

 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites