ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


על תועלות הפעילות הגופנית בהריון ולאחר הלידה
ממחקר חדש שהוצג בכנס השנתי של American Physiologic Society עולה כי לפעילות גופנית במהלך ההיריון יש תועלת קרדיווסקולרית לא רק עבור האם אלא גם עבור העובר.
צחי נחום, מומחה לפיזיולוגיה של המאמץ ברשת מועדוני הכושר גו אקטיב

ממחקר חדש שהוצג בכנס השנתי של American Physiologic Society עולה כי לפעילות גופנית במהלך ההיריון יש תועלת קרדיווסקולרית לא רק עבור האם אלא גם עבור העובר.
מתוצאות המחקר עולה כי קיים פוטנציאל תועלת בפעילות גופנית אימהית על בקרת מערכת העצבים האוטונומית על לב העובר.
החוקרים מסכמים וכותבים כי פעילות גופנית אימהית היא ההתערבות המוקדמת ביותר שעשויה לשפר את התפקוד הלבבי של ילדים.


לאחר הלידה:

 • לוקח מס' חודשים עד שגוף האישה חוזר למצבו הקודם וזאת עקב שינויים הורמונאליים ומבניים המתרחשים בכל תקופת ההריון ואחריו.
 • חזרה לפעילות רצוי שתעשה כעבור 4-6 שבועות בסיום תקופת משכב הלידה ולאחר בדיקת רופא.
 • מומלץ לבצע פעילות גופנית כאשר השדיים מרוקנים מחלב. פעילות גופנית מעלה את רמת חומצת החלב בדם ומשנה את טעמו של חלב האם. יש תינוקות שהדבר מפריע להם ויסרבו לינוק ויש שינקו ללא בעיה. בכל מקרה אים בכך סכנה.
 • האימון צריך להיעשות בהדרגה ולהתרכז בפונקציונאליות האימון ופחות בעצימותו. הכוונה לבצע תרגילים הדומים לפעולות יומיומיות כמו סקווט, לנגים, לחיצת חזה, חתירה, תרגילי כתפיים וכפיפת מרפקים. להתחיל עם משקלים נמוכים ובהדרגה להוסיף חזרות טרם עלייה במשקל.
 • כדאי לבצע את התרגילים עם משקולות חופשיות ולאתגר את עצמך על ידי הגדלת רמת הקושי באמצעות ביצוע התרגילים על משטח לא יציב כמו בוסו או חצי גליל.
  היתרון באימון זה הוא חיזוק שרירי ליבת הגוף וריצפת האגן. מחקרים מראים שתרגילים אלה יכולים לעזור במניעה או הפחתה של היארעות התופעה הנקראת בריחת שתן לאחר הריון.
 • תרגילים לאימון שרירי רצפת האגן דורשים כיווץ נכון ויעיל של שרירי רצפת האגן, עם עליה הדרגתית במספר החזרות והעוצמה, עד למקסימום של 35 ביום, עם החזקה של 10 שניות בכל פעם. נשים שביצעו לפחות 24 תרגילים נכונים לחיזוק שרירי רצפת האגן בכל יום, למשך תקופה של 6 שבועות, צפויות לשיפור בתסמיני בריחת שתן לאחר 2-8 שבועות.
 •  הריון זה לא מחלה וגם החזרה לשיגרה או לגיזרה איננה פרויקט הדורש יכולות לא סבירות. התחילי בביצוע התרגילים הנ"ל בצעי 2 סטים של 10-12 חזרות לאחר שבועיים העלי את מספר החזרות ל – 15-20 וכעבור שבועיים נוספים העלי התנגדות ובצעי טווח חזרות של 10-15 ו – 3 סטים מכל תרגיל.
 • לאחר חודש של אימון התחילי בביצוע תרגילי בטן בעצימות נמוכה לדוג' כפיפות בטן על מזרן ולאחר כשבועיים נסי לבצע תרגילים קשים יותר כמו קראנץ במכונה יעודית במשקל מינימום.
 •  התחילי בפעילות אירובית מתונה כמו הליכה או קרוס טריינר  ובהדרגה העלי את משך האימון ועוצמתו.

 

מחקרים קודמים מצאו כי פעילות גופנית בעוצמה בינונית, דוגמת הליכה, עשויה להפחית את הסיכון להתפתחות בריחת שתן ע"י חיזוק שרירי רצפת האגן, ללא תלות במדדי BMI. יש לעודד את כל הנשים לעקוב אחר המלצות Healthy People 2010 ולבצע פעילות גופנית בעוצמה בינונית למשך 30 דקות, במשך מרבית ימות השבוע. עם זאת, יש להימנע מפעילויות דוגמת קפיצה עם הרגליים בנפרד, דוגמת גימנסטיקה, פעילות אירובית בעוצמה-גבוהה, רכיבה על סוסים וחלק מצורות הריקוד, מאחר שהם עלולים להחליש את שרירי האגן.

 

 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites