ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


שיאצו בהריון
בזמן ההיריון אנחנו קוראות ספרי לידה, דוֹלוֹת מידע מהאינטרנט ומתעניינות בכל מה שיכול להכין אותנו ללא-נודע העומד לפנינו – הלידה. אבל מה בנוגע להכנת הגוף? מה עם קצת תמיכה בעומס הרב המוטל על הגוף כבר מחודשי ההיריון הראשונים?
מירב קריספיל

בלי ששמנו לב צמחה לנו תוספת נאה מקדימה, והיא מכבידה עלינו בהליכה, השינה לא מה שהייתה פעם כי קשה למצוא תנוחה נוחה וקשה לישון כשהגב כואב. ולפעמים תוסיפו לכל החבילה גם בחילות וצרבות.


התופעות הפיזיות האלה משפיעות על חווית ההיריון והלידה שלנו, אך רק מעטות מאיתנו מתייחסות לסימפטומים האלה כאל משהו שחייבים ואפשר לטפל בו. רובנו מעדיפות
"לסבול בשקט" ולבטל בפולניות את "מחלות ההיריון" כמשהו שאין מה לעשות איתו ומגיע בחבילה אחת עם ההיריון עצמו.


אל תיקחו את החבילה הזאת כמובנת מאליה. יש הרבה מה לעשות בעניין- ואפשר אפילו ליהנות מכך. המענה לרוב הסימפטומים המכבידים בהריון נמצא בטיפולי שיאצו, בעזרתם נוכל להירגע, להשתחרר ולתת מענה לבעיות שהרפואה המערבית לא מסוגלת לטפל בהן.


מה זה שיאצו

שיאצו היא שיטת טיפול עדינה ובטוחה במגע אשר מבוססת על הרפואה היפנית. היא פותחה לראשונה ביפן והפכה לחלק מהרפואה העממית מתחילת המאה הקודמת. מאז השיאצו התפשט מעבר לגבולות יפן והפך לשיטת טיפול מוכרת בעולם כולו. מחקרים שנערכו בתחום הוכיחו את יעילות השיאצו בהקלה על בחילות וצרבות, בקידום והקלה על כאבים בלידה ועוד.


הטיפול בשיאצו אורך כ- 45 דקות ובמהלכו המטופלת שוכבת על מזרון בתנוחות נוחות המותאמות עבורה, והמטפל/ת עובר/ת בלחיצות באמצעות כפות הידיים  לאורך הגב, הרגליים, הידיים, האגן, הצוואר והראש. המגע משלב גם מתיחות עדינות, עבודה על שרירים ומפרקים. הלחיצות נעשות לאורך ערוצי אנרגיה ונקודות לחיצה הנקראות "מרידיאנים" במטרה להשפיע על זרימת הדם ומערכת החיסון ולהגיע להרפייה ורגיעה.


שיאצו מיוחד לנשים בהריון

נשים בהריון צריכות להיזהר מהתערבות רפואית או פיזית שעלולה לשבש את מערכות הגוף. על כן חשוב לא לגשת לטיפולים משלימים אצל מטפלים לא מוסמכים. מאחר ולא קיים איגוד של מטפלי שיאצו תוכלו למצוא מטפלים המתמחים בהריון בעזרת המלצות. כשאת ניגשת למטפל כזה וודאי מעל לכל ספק שיש לו התמחות בטיפול בנשים בהריון. באופן כללי טיפולי השיאצו הינם בטוחים ואינם יכולים להסב נזק להריון. אפילו במצבים רגישים כמו שמירת הריון או צירים מוקדמים ניתן ורצוי לקבל טיפול, אך ורק מידיו של מטפל מוסמך המתמחה בנשים בהריון. 


טיפולי השיאצו בהריון שונים במעט מהשיאצו הרגיל. ראשית, הם עדינים יותר. מטפלים מוסמכים יקפידו לא לגעת בנקודות או באזורים אשר עלולים לשנות את מוקדי האנרגיה בגוף או ל"הזיזם" לכיוון החלק התחתון של הגוף. בשל המשקל של הבטן, שכיבה בתנוחות לא נוחות עלולה להכביד על השרירים, המפרקים וכלי הדם ולגרום לכאבים בשינוי תנוחה. על כן הטיפול בנשים בהריון מתנהל לעיתים בתנוחות בלתי שגרתיות אשר מותאמות באופן מיוחד לפי צורכי האישה.


תדירות הטיפולים בזמן הריון חשובה – הטיפול בהיריון הוא טיפול "משמר" אשר מטרתו לטפל בעומס הגדל והולך על השרירים והמפרקים ככל שההיריון מתקדם. חשוב לשמור על תדירות הטיפולים שנקבעה על מנת להגיע לתוצאות ולשמר אותן.


שניים במחיר אחד

דבר ראשון – תירגעי. אבל באמת. כשאת בהריון המתח משפיע עלייך יותר, מעייף יותר וגורם לגוף כולו לתפקד בצורה פחות טובה. טיפולי השיאצו דואגים בראש ובראשונה להרגעה ושחרור מתחים. השיאצו משפר את המערכת החיסונית של הגוף, משפר את זרימת הלימפה והדם ותומך בכוחות הריפוי של הגוף. לכן כתוצאה מהטיפול נעלמות לעיתים בעיות שאפילו שכחנו לדווח למטפל על קיומן.


בשיאצו לנשים בהריון לא רק האם מקבלת טיפול. במהלך השיאצו תרגישי שהעובר מתנועע יותר מהרגיל. אותה אנרגיה שמשתחררת וזורמת בגוף האם מעירה וממריצה גם את העובר. נעים לחוש את התנועות ולהתרכז בקשר עם העובר תוך כדי ההרפיה המלטפת של הטיפול.
להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites