ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


בעיות חניכיים בהריון

כאשר מתרחשים שינויים הורמונאליים אצל האישה בכלל ובתקופת ההיריון בפרט, קיימת רגישות גבוהה יותר לתהליכים של דלקת. הרגישות מתבטאת בכך שאותה כמות של חיידקים הקיימת בפה, עלולה לגרום בתקופת ההיריון לדלקת חניכיים חמורה הרבה יותר, מאשר מצב רגיל. רגישות זו גבוהה יותר בתקופת ההיריון, מאחר ואחד מהורמוני ההיריון, הפרוגסטרון, מסוגל להאיץ תהליכים דלקתיים.

מיה רובין פרומט, כמיפל, משווקת את סדרת מוצרי ההיגיינה לפה  OXYFRESH

שינויים הורמונאליים שעובר גוף האישה בעת היריון  מובילים לרגישות יתר באזור החניכיים לחיידקים ושכיחות של הופעות דלקות בחניכיים, מה שיכול להוביל למספר בעיות כגון:  חניכיים מגורות,  הופעת נגע חניכי שפיר – pregnancy tumor  אשר על תסמיניו נמנים חניכיים נפוחות ומדממות באזור המגע, בחילות ורפלקס הקאה מוגבר (מה שפוגע בשכבת האימייל של השן ) ועוד. 


דלקת חניכיים בהריון מופיעה לרוב בחודש השני והשלישי, וישנן נשים שהדלקת מלווה אותן עד ללידה. הדלקת מתפתחת כאשר היגיינת הפה לקויה, ומאפשרת את קיומן של תרכובות גופרית נדיפות בחלל הפה, שהן גורמות לריח רע מהפה ומזיקות מאד לחניכיים. אין מחלות חניכיים ללא נוכחות תרכובות הגופרית.
קיימת השפעה של בריאות הפה על ההריון והלידה. בנוסף, בריאות הפה של האם לעתיד חשובה לבריאותה הכללית ובריאותו של היילוד. ישנם מחקרים המעידים של קשר בין מחלת החניכיים ולידה מוקדמת.
לדלקת חניכיים ישנן השלכות רבות החל מריח רע, היווצרות מהירה של חורים בשיניים, עששת, נסיגת חניכיים וכניסה למעגל של מחלות חניכיים כרוניות.
עם הופעת הדלקת, יש לפנות מיד לרופא שיניים לצורך טיפול בדלקת.

 

כטיפול מנע ו/או כטיפול משלים לטיפול רופא השיניים, גם בעת הריון מומלץ:


ניקוי לשוןכ 75% מהחיידקים בפה נמצאים על הלשון. הלשון היא גן עדן לחיידקים מאחר ויש בה את התנאים לגדילתם המואצת: חום, לחות ושיירי המזון. מהלשון מתפתחים החיידקים במהירות רבה לכל חלל הפה וגורמים לדלקות חניכיים. מאד פשוט לנטרל את החיידקים הללו וזאת באמצעות שימוש במנקה לשון, המוריד בפעולה אחת את החיידקים. כמובן שיש להקפיד על ניקוי קבוע.


צחצוח שינייםחשוב מאד להקפיד על צחצוח שיניים לפחות פעמיים ביום. נשים הרגישות לטעמים חריפים ודומיננטיים, בעיקר בתחילת ההיריון, יכולות להשתמש במשחות בעלות טעם עדין במיוחד. רצוי להשתמש במשחה המכילה חומרים המפרקים את תרכובות הגופרית והחיידקים הנמצאים בחלל הפה.


מי פהבתחילת הטרימסטר הראשון של ההיריון ישנן נשים שצחצוח שיניים מגביר את תחושת הבחילה וממש אינו נסבל.  
לאותן נשים חשוב להקפיד לפחות על שטיפה במי פה: מי פה הינם פתרון מצוין לניקוי החיידקים שכבר נמצאים על החניכיים מאחר והם שוטפים את כל חלל הפה, כולל החניכיים. כאשר צחצוח השיניים מעורר בחילה אצל האישה ההרה, אפשר להשתמש במי פה כפתרון זמני.
כמובן, שכדאי להשתמש במי פה בעל טעם עדין ביותר, ללא חריפות וללא אלכוהול, שכן כאשר החניכיים רגישות כ"כ ,כל מגע של אלכוהול יוצר צריבה בלתי רגילה.

 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites