ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


מחקר: שחיית תינוקות אינה גורמת לדלקות אוזניים
ממחקר שנערך בניו-יורק ובדק את נושא שכיחות דלקות אוזניים בקרב תינוקות ופעוטות הנוהגים לבלות בבריכה באופן קבוע, עולה כי דווקא התינוקות שבילו בבריכה, סבלו פחות באופן משמעותי מדלקות אוזניים.
גלית תמר שחיית פעוטות וליווי התפתחותי בשיטת "צעד-ראשון"

על מנת לקבוע מהי ההשפעה של שחייה על שכיחות דלקת באוזן התיכונה אצל ילדים ביצעו החוקרים סקר מבוקר שכלל 32 ילדים בגילאי 1-4 שנים שהשתתפו בשיעורי שחייה. 30 משתתפים שימשו כקבוצת ביקורת והותאמו לפי גיל, מין וגזע. משתתפי המחקר נלקחו ממרפאות ילדים וממרכזים המקיימים שיעורי שחייה באזור Nassau בניו יורק. הורי הילדים התבקשו למלא שאלון לצורך איסוף מידע במהלך 12 השבועות של המחקר שהתקיים במהלך חודשי החורף.


המידע שנאסף כלל נתונים דמוגרפיים, מס' פעמים של דלקות אוזניים, היסטוריה ותדירות של השתתפות בשיעורי שחייה במהלך תקופת המחקר, האם הילד הכניס את הראש מתחת למים, האם הילד הולך למעון יום, אלרגיות, בעיות רפואיות כרוניות, ייעוץ ע"י רופא אף-אוזן-גרון, ניתוחי אוזניים וטיסות.


 ל43% מהילדים שלא שחו בהשוואה ל19% מהילדים ששחו היה אירוע אחד או יותר של דלקות אוזניים במהלך תקופת המחקר. בשאר המשתנים לא היה הבדל מובהק בין הקבוצות.

 

סקירת הספרות העלתה שני מחקרים שהראו, כי יתכן ולשחייה יש השפעה מיטיבה על תפקוד התעלה על שם אסטאש (Eustachian Tube). כך, בצורה בלתי ישירה ניתן להוריד את ההופעה של דלקת אוזניים תיכונה.

 
בהתבסס על ממצאים אלו, החוקרים הסיקו שכנראה אין כל בסיס לטענה הרווחת, כי שחייה עלולה לגרום או להגביר הופעת דלקות באוזן התיכונה ואף ייתכן כי ההיפך הוא הנכון.

 
מצוטט ממחקר רפואי מהמכון לפיזיולוגיה בארה"ב.


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites