ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


תכנית חדשה של שר החינוך להתמודדות עם אלימות במוסדות חינוך
תכנית חדשה של שר החינוך, גדעון סער, לקידום אקלים בטוח והתמודדות עם אלימות במוסדות חינוך, פורסמה בימים אלו והיא משמשת בסיס לחוזר מנכ"ל חדש, אשר יראה אור בקרוב.
מערכת או-מאמא

התכנית הוכנה בחודשים האחרונים וכוללת הרחבת סמכויות למנהלים ולמורים בהתמודדות עם תלמידים אלימים, קביעת מדרג ענישה ושיתוף פעולה ישיר יותר והדוק יותר עם המשטרה, לטיפול בתופעות אלימות.
התוכנית, תאפשר הרתעה גדולה יותר לתלמידים אלימים, באמצעות שורה של צעדי הענשה, על פי טבלה קבועה, המדרגת תקריות אלימות ומציעה עונשים בהתאם לדרגת חומרתם.


תלמידים אלימים יושעו, על פי התכנית, לפרקי זמן ממושכים יותר על עבירות שונות. בית הספר יפנה למשטרה ישירות במקרי אלימות המצדיקים זאת, בעוד שבעבר תווכו בפניות אלה פקידי סעד.
צוות התכנית, בראשות השר סער, בקש ליצור תשתית חינוכית שתהווה בסיס לבניית תהליכים לצמצום אלימות ותגובות משמעותיות לאירועי אלימות.


התכנית כוללת שלושה פרקים: הפרק הראשון עוסק בהיערכות כוללת ליצירת אקלים בית ספרי בטוח ולצמצום האלימות, הפרק השני עוסק באורחות חיים והתמודדות עם אלימות והפרק האחרון – בהיערכות כוללת ליצירת אקלים גן מיטבי, למניעה ולצמצום של אלימות בגן הילדים.


מקרי האלימות בבתי הספר מחולקים לדרגות: אלימות מילולית ראשונית, אלימות מילולית חוזרת, אלימות פיזית ועוד. שיקול דעת רחב  אם להוריד ציון בתעודה, להשאיר את התלמיד בזמן ההפסקה בהשגחת מבוגר, או העברתו לכיתה מקבילה אחרת  ניתן לצוות בית הספר.
כיום,  חייב בית הספר לדווח להורי התלמיד האלים על אירוע שהיה מעורב בו. על פי התכנית החדשה, במקרה של אירוע כזה  יוכרז מצב אירוע חמור בבית הספר- "עוצרים את השגרה".  תוקם ועדה פנים-בית-ספרית (מנהל בית הספר יקבע את הרכב הוועדה) לקביעת דרכי הטיפול באירוע בהלימה להנחיות.


מנהל בית ספר  יסודי יוכל להשעות את התלמיד לטווח שבין 2-4 ימים. בבית ספר על יסודי יוכל מנהל בית הספר להשעות את התלמיד לטווח של 5 - 8  ימים בהתאם לנוהלי ההשעיה המפורטים בנספחים לתכנית.


במקביל להשעייה, על מנהל בית הספר וצוותו לבנות תכנית אישית לתלמיד הפוגע שתכלול מרכיבים של השגחה ונוכחות, טיפול, מפגשים סדירים של הצוות עם הוריו, דמות מלווה בתוך בית הספר, מענה לצרכים לימודיים ועוד.


התכנית החדשה מבקשת לבצע שינויים בחוק זכויות התלמיד, כך  שיאפשר לשתף את המנהל בוועדת הערר.בניגוד לעבר תלמיד המורחק לצמיתות יישאר בביתו (כיום בביה"ס) עד גמר העירעור בפני וועדת הערר.


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites