ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


רפורמת"אופק חדש" בגני הילדים
החל משנת הלימודים הקרובה, תש"ע, יפעיל משרד החינוך  את ה"רפורמה אופק חדש" ב- 500 גני ילדים, ב- 25 יישובים ברחבי הארץ (מצ"ל נספח עם רשימת היישובים) . מדובר ביישובים בהם פועל האופק החדש בכל בתי הספר היסודיים.
מערכת או-מאמא

כניסת הרפורמה תאריך את יום הלימודים באותם גנים בחצי שעה, כאשר יום הלימודים, בימי א'-ה' יחל בשעה 07:55 ויסתיים בשעה 14:00, בשונה ממתכונת הלימודים אשר הונהגה בשנת הלימודים הקודמת, תשס"ט, 07:55-13:30. יום הלימודים בימי שישי, יוותר באותה מתכונת, 07:55-12:45.
כאמור, כל גני הילדים באותם יישובים בהם יוחל אופק חדש יסיימו את יום לימודיהם בשעה 14:00.


יצויין כי בתמורה להארכת יום הלימודים תקבלנה הגננות בעלות תואר אקדמי תוספת לשכר, בשיעור של 16%, כאשר היקף משרתן יעמוד על 30.3 שעות שבועיות. שכרה החודשי של גננת חדשה באופק חדש יעמוד  בהיקף של כ- 5,380 ₪.
במשרד מציינים, כי גננת שאינה אקדמאית תידרש להשלים את השכלתה האקדמאית בתוך ארבע שנים ממועד ההצטרפות לרפורמה. שכרה של גננת לא אקדמאית אשר תכנס למתוכנת אופק חדש תשתכר בשיעור של 90% משכרה של גננת לא אקדמאית. עם השלמת התואר האקדמי יוחזרו לגננת זו, באופן רטרואקטיבי  (מיום כניסתה לאופק) ההפרשים המגיעים לה.


כניסת הרפורמה לגני הילדים תאפשר בנייתה של תוכנית עבודה שנתית עם ילדי הגן. התוכנית תכלול עבודה בקבוצות, כאשר פעם בחודש תקיים הגננת פגישה אישית פרטנית עם כל ילד, תיתן מענה פרטני לילדים בעלי צרכים ייחודיים ותקיים מפגשים עם ההורים לצורך דיווח אחר התפתחות הילד. המענה הפרטני יגביר את תחושת השייכות והמסוגלות של הילד אל הגן ותחזק את הקשר שבין הגננת לבין הילד.
תוכנית העבודה החדשה תפתח בקרב הילדים מיומנויות חשיבה ולמידה, תקדם רכישה של כישורי חיים ומיומנויות חברתיות ותתרום לפיתוחו האישיותי של כל ילד. התוכנית אף תהווה הזדמנות לקידום והעמקת הלמידה של הילדים בגיל הרך.


התוכניות הפרטניות תלוונה על ידי צוותי המקצוע של האגף לחינוך קדם יסודי במשרד החינוך. כמו כן, יערכו המחוזות כנסים משותפים גם הגננות כדי למסור להן מידע מסודר אודות מסגרת העבודה החדש בתוך הגן.
בנוסף, תעבורנה הגננות במהלך שנת הלימודים הקרובה הכשרה מתאימה במרכזי הפסגה. ההכשרה תתמקד בתכנים הקשורים לתוכנית החדשה – מענה פרטני לכל ילד, מענה לילדים עם צרכים ייחודיים והקניית כלים למעקב אחר התפתחות הילדים.


במסגרת התוכנית השנתית של הגנים תכנה הגננות את ההורים לקראת המעבר להארכת יום הלימודים,  ובחינת המשמעויות הנובעות מהארכה. במהלך שנת הלימודים, תמסורנה הגננות להורים מידע מסודר אודות התוכניות החינוכיות המתקיימות בגן ותערוכנה שלושה מפגשים עם ההורים.


שר החינוך, גדעון סער:"אני רואה בכניסת התוכנית לגני הילדים הזדמנות להשקעה גדולה יותר בגיל הרך, תוך מתן טיפול פרטני לכל ילדה וילד.  אני מאמין, כי העבודה הפרטנית עם הילדים תתרום להתקדמות האישית שלהם ותיצור רצף נכון בין גני החובה לבתי הספר היסודיים שנכנסו לתוכנית".

 

רשימת היישובים בהם תוחל אופק חדש, בגני הילדים: בני שמעון, הערבה התיכונה, הר חברון, חבל אילות, יואב, להבים, מיתר, עומר, ערד, רמת נגב, זכרון יעקב, נשר, מבשרת ציון, חבל מודיעין, טירה, נס ציונהבעיינה-נג'יידאת, הגליל התחתון, יפיע, כפר ורדים, מגידו, עמק הירדן, רמת ישי, אור יהודה וכפר שמריהו.להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites