ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


ספר: "אני מרגיש לבד לגמרי בסיפור הזה" סיוע לילדים במצבי מצוקה
מהן "נורות האזהרה" אליהן יש לשים לב? למי צעירים פונים כאשר הם חשים במצוקה? וכיצד הם עושים זאת? ספר חדש בהוצאת מכון מופ"ת, מציג לראשונה סדרת מחקרים החושפים את מצבי הלחץ והמצוקה של צעירים בישראל ומציע כלים מעשיים, להורים ולמורים, להתמודדות עם מצוקות אלה ודרכים להענקת תמיכה מרבית ומיטבית.

"אני מרגיש לגמרי לבד בסיפור הזה" בעריכת פרופ' חנה עזר, ד"ר יצחק גילת וד"ר רחל שגיא, ספר חדש בהוצאת מכון מופ"ת המאגד סדרת מחקרים המתייחסים למצבי לחץ ומצוקה של צעירים ישראליים במסגרת בית הספר ומחוצה לה, במגזר היהודי- החילוני והדתי, ובמגזר הערבי.

 


ידוע כי חלק ניכר מהצעירים הנחשפים למצבי לחץ בוחר להימנע מפנייה לעזרה על אף הסבל הכרוך במצבים אלה. המחקרים חושפים תופעה מעניינת לפיה קיים פער בין תפיסת המבוגרים לילדים בנוגע לגודל המצוקה אותה חווה הילד, במובן בו המבוגרים רואים אחרת את המצוקה או שהם חושבים שילדיהם משתפים אותם בחוויותיהם, כשבפועל הילדים נמנעים מלעשות כן.

 


הספר בוחן את המצוקות הקשורות לבעיות אישיות, לבעיות בלימודים, למצבי אלימות בבית הספר, לצריכה של סמים ושל אלכוהול וללחצים נורמטיביים בחיי היום-יום, לצד בחינת  דרכי ההתמודדות עמן. פרקי הספר מתייחסים לאופן שבו צעירים בישראל הלומדים בבתי ספר יסודיים ועל-יסודיים תופסים את מצבי המצוקה שהם חווים, את מידת פנייתם לעזרה במצבים אלה ואת מידת הסיוע שהם סבורים שהם מקבלים ממקורות פורמליים וא-פורמליים.

 

 

כמה מן הפרקים מציגים גם את תפיסותיהם של המבוגרים שעמם הצעירים באים במגע, כגון מורים ויועצים חינוכיים. הספר פונה להורים, לצעירים מתבגרים בגילאים שונים ולאנשי חינוך.

 

 


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites