ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסה



עוד באו-מאמא


ההטרדה המינית בכנסת: התלונה למשטרה הוגשה בניגוד להסכמת המתלוננת
הקליניקה המשפטית באוניברסיטה העברית דורשת מקצין הכנסת לבטל את התלונה שהעביר למשטרה בעניין פרשת ההטרדה המינית

במכתב ששלחה הקליניקה לזכויות נשים בעבודה של הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית היא דורשת מקצין הכנסת לבטל את התלונה שהעביר לפני מספר ימים למשטרה בעניין תלונתה של עובדת משמר הכנסת על הטרדה מינית מצד הממונה עליה. צעד זה נעשה בניגוד מוחלט לבקשתה של המתלוננת וללא עדכונה בכך. עוד דורשת הקליניקה מקצין הכנסת להעביר עד מחר (18 בפברואר) הודעה מנומקת על המהלכים המשמעתיים הננקטים נגד המטריד לכאורה.


מנהלת הקליניקה המשפטית עו"ד מיה צחור, המייצגת את המתלוננת בפרשה, מחתה במכתב על העברת התלונה לטיפול המשטרה למרות שהמתלוננת בחרה להתלונן במקום העבודה ולפתוח בהליך משמעתי. "העברת התלונה למשטרה מהווה הפרה חמורה של החוק למניעת הטרדה מינית שעל פיו למתלוננת הזכות לבחור את הערוץ לטיפול בתלונה" אומרת עו"ד צחור. "מעביד לא יכול להתנער מאחריותו לבירור התלונה או לנקיטת הליך משמעתי על ידי העברה למשטרה לצורך פתיחת הליך פלילי".


במכתב נוסף שהעבירה עו"ד צחור ליועצת המשפטית לכנסת בשבוע שעבר מעלה צחור תהיות לגבי נוסח הדו"ח שכתבה ירדנה מלר, הממונה על מעמד האישה בכנסת ועל אכיפת החוק למניעת הטרדה מינית. במכתב נטען כי הדו"ח אינו משקף את תלונת המתלוננת - בדו"ח תוארה ההטרדה המינית ממנה סבלה הקצינה לאורך שנים כ-"מערכת במסגרתה העיר הנילון למתלוננת הערות אישיות". לטענת עו"ד צחור זהו כינוי תמוה נוכח העובדה שמדובר במסכת של הטרדות מיניות חד צדדיות תוך ניצול יחסי מרות שנמשכה על פני כחמש שנים ואשר שיאן במעשה שנועד לכפות על המתלוננת נשיקה תוך הפעלת כוח פיסי על ידי הקצין.  


בדו"ח גם לא אוזכרה הפעלת הכוח על ידי הקצין, אלא נאמר כי "נעשה ניסיון של הנילון לנשק את המתלוננת". לעומת זאת, בדו"ח הודגש דווקא עניין בכירותו של הנאשם ואופק קידומו: "הנילון הוא קצין בכיר המועמד לתפקידי הפיקוד הבכירים ביותר במשמר הכנסת".


בנוסף לטיפול הלוקה של הכנסת בפרשה, מאז הגשת התלונה צומצמו תפקידיה של המתלוננת, בעוד שלא חל כל שינוי בתפקידו של הקצין והוא ממשיך בשגרת יומו. מצב זה גורם למתלוננת להסתגר במשרדה מחשש להיתקלות עם הקצין שהטריד ולהימנע מלהגיע למשרדים בכנסת ולישיבות משותפות.


"השתלשלות המאורעות מעלה שאלות קשות בנוגע לאופן טיפול המעביר בתלונתה של המתלוננת" אומרת עו"ד צחור. "שאלות אלו נוקבות במיוחד בהתחשב בכך שמדובר בבית המחוקקים של מדינת ישראל".



להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites