ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


התערבות נציבות שוויון הזדמנויות של התמ"ת בעקבות מקרה חמור של אפליה נגד עובדת בהריון
כדי לגרום לעובדת להתפטר, אסר המעסיק על עובדי החברה לדבר עם נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה, העביר אותה מעמדת העבודה שלה אל חדר האוכל של החברה מבלי שתוכל לעבוד, כשהחלון היחיד בחדר מופנה אל הגזים הנפלטים מהמפעל הסמוך.
מערכת או-מאמא

נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה מחוז ירושלים והדרום הגישה לראשונה בקשה לסעד זמני בבית הדין האיזורי לעבודה בבאר שבע, בעקבות מקרה חמור של אפליה נגד עובדת בהריון בשל הריונה, כאשר ממועד הודעתה על ההריון, סובלת העובדת מהרעת תנאים הולכת ומחמירה מצד המעסיק.


בין היתר וכדי לגרום לעובדת להתפטר, אסר המעסיק על עובדי החברה לדבר עם המבקשת, העביר אותה מעמדת העבודה שלה אל חדר האוכל של החברה מבלי שתוכל לעבוד, כשהחלון היחיד בחדר מופנה אל הגזים הנפלטים מהמפעל הסמוך.
בנוסף, כתב המעסיק למבקשת, כי הוא משעה אותה מעבודתה מאחר שבעקבות ההריון יתכן שיופיעו תופעות לוואי "כגון: רגישות יתר, ריכוז ירוד, מהירות התגובה איטית וכד'"
בבקשה, מבקשת נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה להורות לאלתר למעסיק להחזיר את העובדת לעבודה, לשלם לה שכר שטרם שולם ולהפסיק את ההתנכלות במיידי

 

עו"ד אינה דויד – סולטנוביץ', הנציבה האזורית ירושלים והדרום מדגישה כי מדובר במקרה חמור של אפליה בוטה על רקע הריונה של המבקשת, כאשר היחס כלפי העובדת השתנה בין לילה ממועד שהודיעה על הריונה.


עוד מציינת עו"ד דויד – סולטנוביץ' כי פיטורי עובדת בהריון או פגיעה בתנאי עבודתה בשל היותה בהריון אסורים לפי עקרון השוויון, חוק שוויון הזדמנויות בעבודה וחוק עבודת נשים. "


עו"ד ציונה קניג-יאיר, הנציבה הארצית ציינה כי בדיוק לשם כך הוקמה הנציבות שהיא ממשלתית, על מנת לאכוף שוויון בעבודה ולמנוע הישנותם של מקרי אפליה הן על בסיס הריון והן על בסיס אחר.


 

 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites