ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


10 טיפים לקראת לידת תאומים
הריון של תאומים מצריך התמודדות אחרת מההורים מאשר בהיריון של ילד אחד. כמות הבדיקות שעוברת האם היא שונה, ההיערכות ללידה עצמה היא אחרת, ההכנה להנקה וההנקה בפועל הנה שונה וכך גם ההתמודדות של ההורים לאחר הלידה  עם השינוי במצב המשפחתי
גילה רונאל, מנהלת תחום הריון ולידה במרכז דיאדה

קורס הכנה ללידה - כדאי מאוד להשתתף בקורס הכנה ללידה מיוחד לתאומים. בקורס ידברו אתכם על אספקטים שונים בהריון תאומים, לידת תאומים והורות לשניים.


שיחות עם הורים לתאומים - מומלץ לדבר עם הורים לתאומים על מנת להתגבר על ההלם הראשוני. שיחות כאלה יוכלו לעזור להתחיל להפנים ולהבין את המצב כבר בשלבים הראשונים של ההיריון , לקבל כלים להסתגלות ותמיכה. אין כמו מי שעבר את זה לפניכם ויכול לתת טיפים שאחרים לא ממש יכולים.


פעילות ספורטיבית- חשוב להקפיד על פעילות פיזית מתונה, נינוחה ומותאמת להריון. גם אם לא התאמנת לפני כן חשוב להתאמן בפעילות נינוחה מותאמת להריון כבר בשלבים המאוד מוקדמים.   


תזונה מאוזנת ובריאה - הריון תאומים באופן טבעי נחשב הריון בסיכון גבוה לכן חשוב מאוד לשמור על תזונה מאוזנת ובריאה. תזונה מאוזנת  יכולה למנוע כובד מיותר, לתת תחושת חיוניות ולהימנע מ"פינות" שקל להיכנס אליהן כמו – להגדיל את הסיכוי לסוכרת הריונית וליתר לחץ דם.


הכנה להנקת תאומים - הנקת תאומים היא שונה לגמרי ודורשת הכנה אחרת, החל מכרית הנקה בגודל כפול וכלה באופן שאיבת החלב, לכן מומלץ ביותר לעבור הדרכה לפני, על מנת להיערך בהתאם. כדאי לעשות זאת עם מדריכה או יועצת פרטית כדי להיות מוכנים עם כל הפטנטים לרגע האמת.


רופא נשים מלווה - הריון תאומים ברוב המקרים מורכב יותר. חשוב להקפיד ולמצוא רופא מלווה, שייתן תחושת ביטחון ובמקביל יעניק סקירה נרחבת של כל הכלים וההתערבויות הקיימות. בכל אופן, תמיד צריך להיות פתוחים לכך שלידת תאומים עלולה להסתיים עם יותר התערבויות.


הקשיבו לגופכן - הריון תאומים הוא באופן טבעי כבד יותר ומכביד יותר, לכן חשוב להיות קשובות לגופכן, להאט את הקצב כשאתן מרגישות שכבר כבד לכן, "גדול עליכן" ואתן צריכות יותר פסקי זמן. אל תתעקשנה להמשיך לעשות הכל כרגיל,  הקשיבו  לאותות שההריון משדר כדי להעלות את הסיכויים ללידה סמוך למועד.


אל תוותרו על הבונדינג - אל תוותרו על החוויה שב – Bonding הראשוני. גם בלידה תאומים רגילה וגם בקיסרית, ניתן לקבל את התינוקות באופן רך, לעודד ביות (עם עזרה כמובן) והנקה.


רשת תמיכה - להכין מראש רשת תמיכה משפחתית או בתשלום (כמו דולה לאחר לידה). סביר להניח שתזדקקו לעזרה מעשית, והרבה, בתוך הבית וככל שתהיו מאורגנים לפני, יהיה יותר קל לאחר הלידה. אל תתביישו לבקש עזרה!


טובים השניים - זכרו שהתקופה הראשונה מאוד מבלבלת ועמוסה, אחר כך מתחילים להיכנס לתלם וקוצרים פירות נפלאים, נחשפים לרגעים מרגשים מאין כמותם ומבינים ש"טובים השניים".
להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites