ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


כיצד לבחור משאבת חלב אם
יש נשים המשתמשות בשאיבה ידנית במקום במשאבה. היתרון הברור של שיטה זה הוא הנוחות - אפשר לסחוט חלב בכל מקום ללא תלות במשאבה. לרוב שיטה זה דורשת אימון ויכולה להיות איטית לעומת שאיבה חשמלית או בעזרת משאבת חלב המיועדת לכך.
שרון צברי, מדריכה בליגת לה לצ'ה ישראל

משאבה מתוצרת מדלה,
צילום יח"צ
משאבה מתוצרת מדלה, צילום יח"צ
כאשר משתמשים במשאבה חשוב להתאים את המשאבה לצורכי השאיבה. אין דין שאיבה יומיומית שמטרתה להחליף הנקה, כדין שאיבה מזדמנת לתינוק בין כמה חודשים. כמו כן, יעילות השאיבה פחות חשובה אצל אישה עם עודפי ייצור חלב, אשר יכולה להשתמש במשאבה פחות יעילה כל עוד היא אינה רואה פגיעה משמעותית בייצור החלב שלה.


ניתן כיום לרכוש משאבות ידניות וחשמליות, חד-צדדיות או כפולות. התאמת משאבה לשד הינה אישית, ולעיתים משאבה שהייתה טובה מאוד לחברה שלך, יכולה לא להתאים לך. במקרה שאת משתמשת במשאבה משומשת, מומלץ לוודא כי המשאבה מותאמת לשימוש על ידי כמה אמהות.

משאבות ידניות הן זולות יותר בדרך כלל, אך גם איטיות יותר. אם הזרימה שלך לא שופעת תעדיפי להשתמש במשאבה חשמלית, חד צדדית או כפולה. יתרונה של המשאבה החד צדדית הוא האפשרות לשאוב משד אחד תוך כדי הנקה מהשד השני. משאבה חשמלית כפולה (דו-צדדית) תהיה יעילה יותר באגירת חלב על מנת לצאת לעבודה או ללימודים, חוסכת זמן ודואגת לאיזון בזרימת החלב בין השדיים. במקרה של שאיבה אינטנסיבית שאמורה להחליף הנקה מומלץ להשתמש במשאבה חשמלית כפולה מהסוג הנפוץ בבתי החולים. ניתן לקבל בהשאלה משאבה כזאת מ"יד שרה" בהמלצת יועצת הנקה. 


בכל מקרה, השימוש במשאבה אינו צריך להכאיב. כאשר השאיבה הינה יעילה, השד נעשה רך יותר אחריה ואין רגישות מכאיבה. במקרה שהשד נשאר מלא וקשה, סביר כי ישנה בעיה במשאבה או בטכניקה.

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites