ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


טיפול בכירופרקטיקה למבוגרים ותינוקות
בעיות בעמוד השדרה משפיעות, מסתבר, על מכלול שלם של תפקודי הגוף, החל מנשימה, מיתרי הקול, המערכת ההורמונאלית, מצב הרוח, לחץ דם, דופק ועוד. היפוקרטס, אבי הרפואה ציין כי בעמוד השדרה נמצא השורש לכל המחלות.
ד"ר ליאור סילורה, כירופרקטור, אחראי  תחום הכירופרקטיקה ברשת מרפאות "כללית רפואה משלימה"

"חפש בעמוד השדרה ומצא בו את השורש לכל המחלות"
                                                                        (היפוקרטס)


בעיות בעמוד השדרה משפיעות, מסתבר, על מכלול שלם של תפקודי הגוף, החל מנשימה, מיתרי הקול, המערכת ההורמונאלית, מצב הרוח, לחץ דם, דופק ועוד. היפוקרטס, אבי הרפואה ציין כי בעמוד השדרה נמצא השורש לכל המחלות.


מקצוע הכירופרקטיקה ידוע בעולם המערבי מזה מאה שנה. אך עוד מימי קדם הבינו את חשיבותה של מערכת העצבים כמרכז השליטה בגוף ואת שורשיה המצויים בעמוד השדרה.
אורח החיים המודרני הכולל ישיבה ממושכת מול המחשב,יציבה לא נכונה, חוסר בפעילות גופנית, ומתחים, יוצרים עומס שרירי, המצטבר באזורי הגוף השונים ולאורך חוליות עמוד השדרה והצוואר. העומס והמתח השרירי המצטברים לאורך השנים מצמצמים את תנועת החוליות ובעקבות זאת מתחילות להופיע בעיות באזור הראש, הגב ,הצוואר,השכמות ובאזורים אחרים בגוף.


מהי שיטת הטיפול?


שיטת הטיפול הכירופרקטי מבוססת על מניפולציה,פעולה שבאמצעותה משחרר הכירופרקטור את החוליה ומחזירה לטווח תנועות מלא. הטיפול מבוצע ללא תרופות או ניתוחים. המונח כירופרקטיקה מגיע מהשפה היוונית מהמילים  -Cheir יד ו-Praktos  - מעשי שצירופן הוא: "טיפול בעזרת הידיים".  באמצעות הטכניקה הידנית בטיפול הכירופרקטי, מזיז המטפל את חוליות הגוף במטרה להסיר את הלחץ מהחוליות ה"מקובעות" ולתקן את הסיבה שהובילה  לכאב.


לאילו בעיות נועד הטיפול?

                                                
הכירופרקטיקה אינה מתמקדת בסימפטומים, אלא עוסקת בחקר שורש הבעיה ובפתרונה. הטיפול בכירופרקטיקה יעיל עבור מגוון מצבים של חולי וליקויים בריאותיים ביניהם: כאבי גב וצוואר, כאבי אגן וגפיים תחתונות, נימול וחוסר תחושה בגפיים, כאבי ראש, מיגרנות וסחרחורות, פריצות דיסק,  בעיות ניווניות וכאבי פרקים, פציעות ספורט, תאונות, טיפול בעקמת, ושינויים הורמונאליים בהריון הגורמים להתרופפות רצועות האגן.


מהי מטרת הטיפול?

מטרת הטיפול הכירופרקטי היא  להקנות שיפור תפקודי עמוד השדרה וע"י כך לטפל בכאב. במהלך הטיפול מאבחן הכירופרקטור באמצעות עבודת ידיים את מצב עמוד השדרה ואת נקודות הכאב הקשורות לשלד, לעצמות ,לשרירים ולגולגולת. מטרת הבדיקה היא מציאת שורש הבעיה ומקור הכאב. הניסיון, הידע והמיומנות של הכירופרקטור הם כלים חשובים לאבחון נכון. לאחר איתור הכאב ומקור הבעיה מחזיר המטפל באמצעות הכירופרקטיקה תנועה תקינה לחוליות ומשחרר מהן את הלחץ. מטרת הטיפול היא לשפר את יכולת הגוף לוויסות עצמי על ידי  השפעה על מערכת העצבים השולטת ומתאמת בין כל האברים והמערכות בגוף.


כיצד מתבצע הטיפול?


הטיפול מבוסס על הנעה ידנית, עדינה,ספציפית ומהירה. בנוסף, משתמש הכירופרקטור גם במתיחות בעזרת מיטת טיפול מיוחדת. העיסוי והנעת החוליות גורם להקלה בלחצים ובכאב. הליך הריפוי הינו הדרגתי ומתרחש לאחר שהוחזר טווח התנועה התקין לחוליות הבעייתיות ולאחר שתוקנו הסטיות במיקום וביחס הבין חולייתי. בנוסף לומד המטופל תרגילים קלים המותאמים לו אישית לתרגול בבית.

כירופרקטיקה  לתינוקות וילדים

מחקרים שונים מראים שהכירופרקטיקה מטפלת בהצלחה בבעיות רבות כגון : כאבי גב וצוואר, כאבי ראש, דלקות כרוניות בדרכי הנשימה ובמערכת אף -אוזן-גרון, כאבי בטן אצל תינוקות, הפרעות במערכת העיכול "כאבי גדילה " ועוד.
הטיפול בכירופרקטיקה בילדים הוא טיפול מאוד ספציפי יעיל ובטוח. 
מרבית בעיות הבריאות שמבוגרים לוקים בהן נובעות מחוסר איזון של עמוד השדרה מגיל הילדות:

  • במהלך הלידה נתונים התינוקות ללחצים העלולים לגרום לתזוזות ולסטיות בעמוד השדרה:
  • בעיות בריאות וגב נוצרות בגיל צעיר מאוד, ברוב המקרים נגרם לילד נזק כאשר ההורים מעמידים אותו על הרגליים או מנסים להושיב אותו הרבה לפני שהוא מוכן לכך מבחינה פיזית. לרוב, הסיבה לכך שילד אינו עומד או הולך היא מפני שעמוד השדרה בגופו אינו מפותח מספיק למעמסה זו.  על כן יש לתת לתהליך להתרחש באופן טבעי.
  • נשיאה לא נכונה של התינוק באמצעות מנשא הניתלה על הגוף. הורים המייצבים את התינוק במאוזן לגוף ( בטן מול בטן ) גורמים ללחץ מיותר על עמוד השדרה שלו. הדרך הנכונה להחזקת התינוק היא כשהוא  שכוב על הצד מאזור החזה לכיוון המותן הנגדית. בתינוקות גדולים יותר יש לתת את הדעת על תנוחת התינוק גם בכסאות הישיבה ברכב ובבית.
  • תופעת הראש השמוט בעת הרדמות בכיסא הרכב או בעגלה, אינה מיטיבה עם עמוד השדרה של הפעוטות. מומלץ לרכוש כרית תמיכה מיוחדת או לאלתר באמצעות גלגול שמיכה.
  • תינוקות רבים סובלים מבעיות בעמוד השדרה כתוצאה מתהליך הלידה ובגיל ראשית הליכה בשל נפילות רבות. לחץ בין חוליות עמוד השדרה יכול להשפיע על איכות השינה של התינוק ועל תפקודים רבים אחרים: קצב התפתחות, לימוד הליכה, שווי משקל, והתפתחות מוטורית.


אחד היתרונות של טיפולי כירופרקטיקה לתינוקות הוא בפיתרון לדלקות אוזניים כרוניות. במחקרים רבים הוכח שטיפול לשחרור הצוואר בתינוקות עם דלקת אוזניים כרונית יעיל בהשוואה לטיפול באנטיביוטיקה וחסר תופעות לוואי.


רצוי להביא את התינוק לבדיקה ראשונה אצל הכירופרקט בגיל 4 שבועות ולאחר מכן לבדיקות תקופתיות כל 6 חודשים. הגיל להתחלת טיפול בתינוקות הינו 3 חודשים ומעלה.


כירופרקטיקה  לנשים  בהריון ולאחר לידה


בקרב נשים הרות קימת חשיבות מיוחדת לבריאות עמוד השדרה, שכן עם  צמיחת הבטן ותוספת המשקל משתנה היציבה והחוליות נתונות ללחצים חדשים. בנוסף, השינויים ההורמונאליים שמלווים את תקופת ההריון גורמים להתרופפות רצועת האגן. נשים הרות שמטופלות אצל כירופרקטור נהנות מיציבה משופרת ומהקלה בכאבי גב וגפיים. מחקרים מראים שנשים הרות שקיבלו טיפול כירופרקטי עברו לידה קלה וקצרה יותר. לאחר הלידה חשוב גם לטפל בעמוד השדרה לאור השינויים העוברים על הגוף.


כירופרקטיקה כרפואה מונעת -" טיפול עשרת אלפים"


אבחון מוקדם של ליקויים בעמוד השדרה עשוי למנוע את התפתחותה של מחלה והופעת כאבים בעתיד. מומלץ לבקר אצל הכירופרקטור לצורך בדיקה תקופתית, בדומה לביקורים אצל רופא השיניים. למדנו לחשוב שאם אין כאב אין בעיה, אך גם כשמדובר בשיניים חורים אינם מורגשים תמיד בכאב.


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites