ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


עושים חורף בטוח לילדים

הידעתם שכוס קפה חם יכול לגרום לכוויה בדרגה 3 לילד תוך שנייה אחת בלבד? ומה לגבי המים במקלחת? כל מה שלא ידעתם על גורמים ביתיים שעלולים לגרום לכוויות, בתוספת המלצות שיעזרו לכולנו להימנע מתאונות מיותרות
ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים

בחוץ קר וגשום, בבית חמים ונעים. אנחנו אוהבים להתכרבל בחורף בשמיכת פוך ולהדליק תנור. אבל החורף מביא עימו גם את סכנת ההיפגעות מכוויות ושאיפת עשן כתוצאה משריפה בבית. כיצד נשמור על עצמנו ועל ילדינו  ונתגונן מפני פגעי החורף?


חימום הבית

הדרכים הבטוחות ביותר לחימום הבית הם מזגן או רדיאטור, מכיוון שהם אינם מאפשרים מגע עם אש גלויה. הם גם אמצעי החימום היחידים שניתן להשאירם דולקים גם במהלך הלילה.
ההמלצה היא לא להשתמש לחימום הבית באמצעי חימום שיש בהם אש גלויה, והסיכון להיפגעות מכוויה הנו גבוה. התנורים הנמצאים בקבוצה זו הם:  תנורי ספירלה, תנורי נפט או גז מיטלטלים ומפזרי חום.


הוראות בטיחות בשימוש באמצעי חימום ובמכשירי חשמל

• מרחיקים מהישג ידם של ילדים תנורים ומכשירי חימום אחרים: יש לשים סביב מכשיר החימום גדר או לתלותו על הקיר במקום גבוה כך שילדים לא יוכלו להתקרב אליו ולגעת בו.
• מרחיקים תנורי חימום, מכשירי גז וחשמל מחומרים דליקים כגון: ספות, בגדים, וילונות מצעי מיטה   וכד'.
• בעת שימוש במפזר חום לא חוסמים פתחי האוורור שלו.
• לא מייבשים בגדים על תנור חימום, או באמצעותו.
• רצוי לגדר את אזור התנור על-מנת למנוע גישה של ילדים קטנים למקור החום.


התקנת גלאי עשן
ארגון 'בטרם' ממליץ להתקין גלאי עשן בכל בית. גלאי העשן אינו מונע שריפה, אלא מפחית את חומרת הפגיעה על ידי התרעה בזמן גילוי. גלאי עשן יכולים להציל חיים אך הם לא יוכלו לעשות זאת אם הם אינם מתוחזקים כראוי. השניות בהן מגלה גלאי העשן את השריפה הן קריטיות ומבדילות בין מוות לחיים. שניות אלו מאפשרות שהות לבריחה מפני השריפה או זמן לכיבויה. יש להתקין את גלאי העשן על פי הוראות היצרן.


מים חמים
בחורף מרבים בשתיית משקאות חמים, העלולים לגרום לכוויות קשות בילדים. מסקר שקיים לאחרונה ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים עולים ממצאים מדאיגים, המצביעים על בורות רבה של ההורים בכל הקשור לידע ולמודעות בנושא כוויות ממי ברז חמים ומשקאות חמים. 


מהסקר עולה כי 95% מההורים אינם יודעים כי טמפרטורת מים בחום של  C°55 -C°60 עלולה לגרום לכוויות חמורות בקרב ילדים תוך מספר שניות. עוד עולה מהסקר כי כ – 90% מההורים אינם מודעים לכך כי חומו של קפה בחלב שזה עתה נמזג היא כ – C°70 וכי טמפרטורה כזו עלולה לגרום לכוויה חמורה (דרגה 3) בפחות משנייה אחת.


מאכלים חמים ושתייה חמה• אין להניח משקאות ומאכלים חמים בקצה השולחן או על מפה. הפעוט עלול למשכם ולהיכוות קשות.
• אין להחזיק תינוק על הידיים כאשר אוכלים או שותים משקה  או מאכל חם. התינוק עלול להזיז את גפיו ולשפוך על עצמו את המשקה או המאכל ולהיכוות.
• יש לקצר את חוט הקומקום החשמלי באמצעות גומייה ולהרחיקו מקצה השיש.
• מייד לאחר הרתחת מים יש לרוקן את הקומקום מהמים הנותרים.


הידעת?

כוס תה חם = 80 מעלות צלסיוס
כוס קפה עם מעט חלב = 70 מעלות צלסיוס
כוויות קשות מדרגה שתיים שלוש ייגרמו לילדים קטנים תוך חמש שניות ממגע עם נוזל בחום של 60 מעלות צלסיוס. זאת לעומת פרק זמן של חמש דקות ממגע עם מים בחום של 50 מעלות צלסיוס.


טמפרטורת האמבטיה
ºC  37 – בטוח לילדים – כמו חיבוק של אימא
טמפרטורת המים הבטוחה לרחצת ילדים היא -ºC  37 – כחום הגוף.  הורדת הטמפרטורה של מי ברז מ -C°60 ל - C°49 תפחית במידה ניכרת את הסיכון להיפגעות ילדים מכוויות ממים חמים .
טמפרטורת המים של מקלחת חמה מאוד (המעלה אדים)  היא  C°41 ולא יותר. טמפרטורות גבוהות מ – C°42 עלולות לגרום לכוויה קשה.

מידע נוסף באתר האינטרנט של ארגון 'בטרם' www.beterem.org

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites