ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


אלרגיה להפרשות של ג'וקים - יש דבר כזה

הנה סיבה נוספת מדוע רצוי וכדאי לשמור על ניקיון הבית: ההפרשות של התיקנים והחרקים עלולה לגרום לתגובה אלרגית. כך מזהיר ד"ר מנחם רתם, מנהל השירות לאלרגיה במרכז רפואי "העמק".

מערכת O-mama

נער בן 15 מאחד הקיבוצים בגליל' בריא לחלוטין בילה במחנה של תנועת הנוער, כאשר שלקראת תום השהות החל לסבול מתפרחת מפושטת בעור הגוף ומקוצר נשימה מהם לא סבל מעולם ואשר נמשכו מספר ימים. הנער הופנה לייעוץ אצל ד"ר מנחם רתם, מנהל השירות לאלרגיה במרכז רפואי "העמק", ויו"ר האיגוד הישראלי לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית, כדי לנסות ולאתר את הגורם לתופעה.


ע"פ עדות הנער, התופעות החלו  בזמן ששהו בחדרי אירוח לא-נקיים ושורצי חרקים, ולא בחיק הטבע. ואכן, תבחיני העור לאלרגיה שביצע ד"ר רתם הראו רגישות מובהקת להפרשות של תיקנים (ג'וקים), ולא לאף גורם אחר כגון אבק הבית וקרדיות האבק, עובשים, בעלי חיים פריחת דשא, עשבים או עצים.


תבחיני האלרגיה סייעו הפעם היטב כדי לפתור את החידה הבלשית-רפואית, בהצביעם על הגורם החשוד הסביר ביותר לתופעות מהן סבל הנער.


לדברי ד"ר רתם, הפרשות תיקנים (ג'וקים) ידועות כגורמים אלרגנים העלולים להחמיר נזלת אלרגית ואסתמה. למרות שלא ניתן לקבוע בוודאות שהתגובה ממנה סבל נבעה כתוצאה מחשיפה להפרשת התיקנים, הרי שסיפורו והתוצאה של התבחינים האלרגיים מהווים הוכחה מוצקה דיה לחשיפתו לתיקנים במהלך הטיול. כל שנותר הוא לנצל את ההזדמנות ולבקש מן המארחים בבית ההארחה: אנא סלקו את הג'וקים ונקו את הפרשותיהם לפני שאתם מזמינים אורחים.להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites