ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


מעבר ממיטת תינוק למיטת נוער
הילד גדל ומצליח לצאת בעצמו מהלול? זה הזמן  להעביר אותו למיטה "של גדולים". איך בוחרים מיטה מתאימה? האם כדאי להשקיע במיטת נוער שתשרת אותו עד הצבא או להסתפק במיטת מעבר שתופסת פחות מקום?  
עדי אדליס, מעצבת פנים

התמונה באדיבות חברת עצמל
התמונה באדיבות חברת עצמל'ה
הילד שלכם הגיע לגיל המופלג של שנה וחצי-שנתיים, וגילה שבהנפת רגל וקצת מאמץ הוא יכול לצאת מהלול. לפני שאתם נכנסים לפאניקה ושוקלים להגביה את הלול – הגיע הזמן לחפש לילד מיטה. עכשיו אתם רק צריכים להחליט אם לקנות מיטת מעבר או מיטת נוער, מיטת יחיד או מיטת קומותיים. כדאי שתדעו מהן האופציות העומדות בפניכם, לפני שהילד יעבור לגור במיטה שלכם או במזרון על הרצפה לצידכם.

מיטת מעבר תופסת פחות מקום
מיטת מעבר היא מיטה קטנה יותר ממיטת יחיד, בין 140 ל-160 ס"מ אורך על 70 או 80 ס"מ רוחב. ילד בן שנתיים לא זקוק ליותר מזה. המיטה בנויה בדיוק למידותיו הקטנטנות ועוטפת אותו בביטחון. גם מחירה של מיטת המעבר קטן בדרך כלל. היא עשויה לשרת נאמנה ילד בגובה ממוצע עד לכיתה א' לפחות, וילד גבוה במיוחד עד סביבות גיל 5.

יתרונה הגדול של מיטת המעבר שהיא לא תופסת מקום רב בחלל החדר, וגם אם חדר הילדים אינו גדול היא משאירה מספיק מרחב משחק. יתרון נוסף של מיטת המעבר הוא גובהה – לרוב מיוצרות מיטות אלה בגובה נמוך יחסית, כך שגם אם ילדכם יחליט להשכים קום לפנות בוקר, אתם יכולים להיות בטוחים שהוא יגיע אל מיטתכם ללא פגע (בתנאי כמובן שאספתם את הצעצועים בליל אמש, אחרת זה עלול להיגמר רע...).
 

חסרונה של מיטת המעבר הוא עיצובה הפשוט, ואם עיצבתם חדר תינוק מדוגם ומתוחכם, תאלצו להתאמץ כדי שהמיטה (שמזכירה במידת-מה את מיטות הסוכנות הפשוטות) תתאים לחלל החדר המעוצב. במקרה כזה אני ממליצה לקנות מיטה לא-צבועה, ולהתאים את עיצובה בעבודת-בית קלה לחדר הקיים. אפשר להוסיף למיטה דמויות עץ צבעוניות, שניתן לרכוש בכל חנות יצירה. אפשר לצייר עם שבלונה על גב המיטה, להעתיק דמויות אהובות וכן הלאה. אפשר גם לשלוח את המיטה למצבעה בצירוף מגירה קטנה מהסט הקיים להתאמת גוון וסגנון צביעה.


חסרון נוסף הוא הקושי בהתאמת מצעים בגודל מתאים. היות ומידותיה של מיטת המעבר קטנות ממיטת נוער סטנדרטית, תיאלצו פשוט לקפל סדין ילדים סטנדרטי מתחת למזרן.

מיטת נוער עד הצבא 

מיטת נוער בדרך כלל מצויידת במיטה נוספת לאירוח וארגז מצעים או מגירות משחקים תחתיה, וזה גם יתרונה הגדול. מידותיה נדיבות יותר- 190 ס"מ על 80 או 90 ס"מ, והיא קיימת במגוון רחב מאוד של עיצובים ומחירים. מיטת נוער יכולה להתאים עד גיל 18 לפחות, למרות שיש להניח שכבר בגיל העשרה ילדכם יבקש שתורידו את קישוטי הדובונים מהמיטה ותעבירו אותו למיטת חבר'ה ססגונית יותר.


לפני שאתם דוחסים לחדר מיטה שתספיק עד הצבא ותחסוך לכם את כל שלבי הביניים כדאי למדוד את החדר המיועד. אם אין עדיין בחדר ארון, קחו בחשבון שבקרוב מאוד תזדקקו לאחד כזה והשאירו לו מקום. אם בחדר קיימת עדיין שידת החתלה או שידת משחקים וארגז משחקים או שניים, מיטת נוער רק תעמיס יותר על החדר ותספח לעצמה את הסנטימטרים הבודדים שנותרו ריקים על הרצפה. אם המיטה לא משאירה מרחב משחק בחדר- כדאי שתוותרו עליה. ילדים בגיל ארבע אוהבים להזמין חברים למשחק שקט בחדר שלהם, וכדאי שמגרש המשחקים לא יעבור למיטה ולסדינים הנקיים שזה עתה החלפתם.

מה עושים כשיש שניים?

כשיש יותר מילד אחד בחדר האפשרויות מגוונות יותר. שני אחים יכולים לזכות במיטת נוער נפתחת, מיטת נוער מוקטנת למידות מיטת מעבר (ניתן לבקש זאת מהנגר), שתי מיטות מעבר קטנות, ואם החדר מספיק מרווח- תוכלו גם לדחוס לתוכו שתי מיטות נוער.


אופציה נוספת היא מיטת קומותיים. ניתן למקם את המיטות אחת מעל השנייה בצורת ריש. יתרונה הגדול של מיטה כזו הוא החיסכון במקום. מתחת למיטת הריש אפשר ליצור חלל ספרייה, שטח לימוד או משחק.


חסרונה הגדול של מיטה זו הוא קפיצות בנג'י מהקומה השנייה. אם הילדים שלכם שובבים מידי, כדאי שתשקלו שנית את מיטת הקומותיים. מיטה כזו אינה מעניקה לילד פרטיות או פינה משלו. קשה מאוד להחליף מצעים במיטה העליונה, ובשלב הגמילה מחיתולים או בהרטבות לילה מזדמנות המשימה הופכת לסיוט של ממש. קשה יותר לנחם ילד שמתקשה להירדם כשאי אפשר לשבת לידו, או סתם לכסותו בלילה מבלי לעורר מהומה.


אם בכל זאת בחרתם מיטת קומותיים, וודאו שהמיטה הגבוהה לא ממוקמת בצמוד לחלון, והכי חשוב- קנו מיטה שאפשר להפרידה לשתי מיטות נפרדות בשלב מאוחר יותר, מבלי להזדקק לשם כך לשירותיהם של נגר ומצבעה.


חשוב לבדוק שהמיטה הגבוה לא ממוקמת בצמוד לחלון. והכי חשוב לקנות מיטה שאפשר להפרידה לשתי מיטות נפרדות בשלב מאוחר יותר, ולא להזדקק לשם כך לשירותיהם של נגר ומצבעה.


ביננו, לא חשוב מה תבחרו, הילדים תמיד יעדיפו להירדם במיטת ההורים, יד ימין על פרצופה של אמא, רגל שמאל חופרת בבטן של אבא. עד הצבא זה יעבור להם.

האתר של עדי אדליס: www.adiedlis.com  

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites