ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


השפעת תזונה ולחץ נפשי על היווצרות דלקת ריאות

דלקת ריאות יכולה להיגרם מכמה סיבות, פיזיות ונפשיות. זו יכולה להיות בעיית חום, קור, לחץ וחרדה ועוד סיבות שגורמות כמעט לאותה תוצאה. הרפואה הסינית מקדישה מאמץ לאבחון הסיבות כדי לתת מענה ממוקד יותר לבעיה
פרופ' משה שטרנפלד, מומחה ברפואה פנימית ורפואה סינית

חום מטבעו עולה למעלה ומייבש, לכן הפגיעה העיקרית כשהחום עולה תתרחש בדרכי הנשימה העליונים ותתבטא לרוב בשיעול יבש וטורדני. קור נוטה לרדת למטה וגם מפריע לתנועה, הוא גורם לקיפאון ואיטיות בזרימה. אי לזאת, הרוח הקרה בחורף החודרת לריאות דרך הלוע, תרד לתוך דרכי הנשימה התחתונות ואף תגרום לתגובה בריאות עצמן. הואיל והזרימה גם היא נפגעת מן הקור אזי הגוף יתקשה יותר להתמודד עם התהליך כי האנרגיה והדם לא יזרמו למקום כיאות. כל זה יכול להוביל להתפתחות דלקת ריאות.


איך מתפתחת דלקת ריאות? 


הרפואה הסינית מכירה בסיבות נפשיות כגורם להתהוותן של מחלות לא מעטות. דאגנות יתר היא הגורם לשיעול אשר מתאפיין בגריות הרבה שלו ובכך שהוא יבש. לעומת זאת, כעס מתמשך, תסכולים והיעלבויות גורמים לכליאת האנרגיה של הכבד. במשך הזמן זה יחמם מאוד את הכבד והחום יחדור לריאות ויגרום לשיעול.


התזונה ברפואה הסינית היא מהותית. ידוע כי צריכה מוגזמת של מתוקים, מזון שומני ומוצרי חלב יגרמו להתפתחות ליחה בגוף. ליחה זו יכולה לחדור לריאות ולגרום לשיעול ליחתי. צריכה מוגזמת של מזונות חריפים ומטוגנים תגרום אף היא להיווצרות חום וליחה. השילוב הזה יכול לחדור לריאות וליצור נזק משולב, שיעול יבש בגין החום שחדר והלחות אשר יכולה לחדור לריאות עצמן ולגרום ללחות חמה באזורים שונים בריאות. כך יכולה להיגרם דלקת ריאות עם ליחה חמה ומוגלתית.


מחלות כרוניות גורמות להפחתה מתמדת באנרגיה הפנימית הנקראת צ'י, של הריאות. ירידה באנרגיה זו חושפת את הריאות למזהמים למיניהם הואיל וישנה הפחתה בזרימת הדם בריאות. דבר זה יכול להוביל התפתחות דלקת ריאות או לברונכיטיס.


אבחון הסיבות על פי הרפואה הסינית


האבחנה נעשית בעזרת הקריטריונים המקובלים ברפואה הסינית המסורתית. אנו מאבחנים באם מדובר בגורם חיצוני או פנימי. האם זוהי רוח ומאיזה סוג? האם יש קשר למזונות ולהתפתחות המחלה? האם מדובר בבעיות רגשיות בלתי פתורות אשר מחייבות טיפול הולם? האם הסיבוכים משניים למחלה כרונית כלשהי? האם התופעה אקוטית או כרונית?


הטיפול נקבע על סמך הממצאים. באשר לדלקת ריאות אמיתית ולא רק לשיעול מכל סוג שהוא, מוטב לטפל בצמחי-מרפא ולפי הצורך גם דיקור. מצבים של מחלה כרונית המובילה לסיבוכי דלקת ריאות מוכרים היטב גם לרפואה המערבית וגם לזו הסינית.


מה שחשוב להבין, שהרפואה הסינית לא מבודדת חיידק ומטפלת בו באנטיביוטיקה. הטיפול הוא בדיוק לפי האבחנה - באם לחות חמה חדרה לריאות, נייבש אותה ונפנה את החום. באם יש מעורבות של הריאות והכבד או הטחול, נטפל באופן שונה. באם הסיבה רגשית, באם זה רק דאגנות, אזי נטפל בריאות אך אם יש כעסים או תסכול יש מעורבות איברים נוספים ואז הטיפול הוא אחר. התוצאות מפתיעות לטובה למרות שלא נוטלים אנטיביוטיקה.להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites