ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


מחקר חדש: התנהגות בילדות מנבאת שימוש בחומרים ממכרים בתקופת ההתבגרות
מחקר חדש שנערך בארה"ב מעלה ממצאים מדאיגים בדבר הקשר בין התנהגות ילדים בגילאי 3 עד 5 לבין שימוש בחומרים ממכרים של אותם ילדים בהגיעם לגיל ההתבגרות.
מערכת O-mama

מחקר חדש מצא כי התנהגות בילדות מוקדמת מנבאת שימוש בחומרים פסיכו אקטיביים בתקופת ההתבגרות. המחקר מצא כי ילדים בעלי שליטה טובה יותר על דחפים ויכולת התמודדות טובה (resiliency) בגיל 3 עד 5 ייטו פחות להתחיל להשתמש בסמים בלתי חוקיים בגילאי 12-14.


במחקר שבוצע באוניברסיטאות איידהו ומישיגן נעשה מעקב אחר 514 ילדים בגיל עשר ומעלה, שבדק את יכולתם לשלוט על דחפים והתנהגות ולהתאים את עצמם לדרישות סביבתיות בגילאים 3 עד 5. כאשר הילדים הגיעו לגיל 12-14, הם דיווחו על שימוש בסמים ואלכוהול.


מתבגרים שביטאו פחות שליטה בהתנהגותם בגילאים 3 עד 5, או שהשליטה בהתנהגותם התגברה בצורה איטית יותר במשך הזמן, נטו יותר לשתות אלכוהול, לדווח על שיכרות, לסבול מבעיות הקשורות לאלכוהול ולהשתמש בסמים מלבד אלכוהול.


ילדים בעלי כושר התמודדות (resilience) טוב יותר, או יכולת להתאים את עצמם לסביבה, בתקופת הילדות המוקדמת, נטו פחות להתחיל לשתות ולחוות שיכרות בגילאים המוקדמים של 12 עד 14, ונטו פחות להראות סימנים של עצבות, חרדה, תוקפנות והתנהגות עבריינית.

ילדים להורים שהשתמשו לרעה באלכוהול גם נטו יותר להשתמש באלכוהול או לסבול מבעיות הקשורות לשימוש באלכוהול בגיל מוקדם, למרות שלא נטו יותר להשתמש בסמים בלתי חוקיים.


"הממצאים חשובים מאד כי אנו יודעים ששתייה בגיל מוקדם (בגיל 14 או מוקדם יותר) קשורה לנטייה גדולה יותר לשימוש לרעה או תלות באלכוהול בבגרות," אמרה החוקרת הראשית. "אם התנהגויות בתקופת הילדות המוקדמת, כגון שליטה על ההתנהגות ויכולת התמודדות טובה, מגבירות את הסיכון לשימוש באלכוהול וסמים, אזי תכניות שתכוונה לשינוי אותן התנהגויות בגיל מוקדם עשויות להגן על אנשים מלהתנסות בסמים ובאלכוהול בגיל מאוחר יותר."


המחקר פורסם בכתב העת Child Development, נמסר לפרסום באדיבות אל-סם


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites