ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


טיפים לבחירת תחפושת

זיכרון הילדות המתוק ביותר שלי הוא של ידיה הזריזות של אמי שעמלו וטרחו לתפור עבורי את תחפושת הפורים המקורית והמוצלחת ביותר בעולם. מנהג זה עבר, ככל הנראה, מהעולם ורק יחידי סגולה יוצרים במו ידיהם את התחפושת הפורימית האולטימטיבית.
אריק גביזון מנכ"ל רשת "כפר השעשועים"

מרביתן של התחפושות כיום הינן קנויות, אולם גם כשקונים תחפושות חשוב להקפיד על מספר כללים בסיסיים:


הקפדה על כללי הבטיחות- חשוב מאוד להקפיד על תחפושות ואביזרים שעברו בדיקה של מכון התקנים. אם יוצרים תחפושת באופן עצמאי בבית, כדאי להימנע משימוש בחומרים כמו צמר גפן או נייר, המתלקחים בקלות.


ניקוי יבש- אם משתמשים בתחפושת מהשנה שעברה מומלץ לשלוח את התחפושת לניקוי יבש ולא לכבסה במכונת הכביסה הביתית. כביסה רגילה עלולה להפחית את עמידות התחפושת באש.


מסיכה לא מסורבלת- יש לרכוש מסכה שתהייה מותאמת לפניו של הילד ולא תילחץ. חשוב  לוודא שהמסכה אינה צמודה מדי לפנים ומאפשרת מעבר חופשי של אוויר. חשוב ששדה הראייה של הילד לא יהיה מוגבל. 


תחפושת נוחה - יש להקפיד על כך שהתחפושת של הילד תהייה נוחה ותאפשר לילד ניידות מירבית. תחפושת מסורבלת ולא נוחה תגביל את תנועתו של הילד ואף עלולה לסכנו. יש להימנע משימוש באביזרים לא בטיחותיים כגון עודפי בד, דבר שעלול לגרום למעידות ופציעות מיותרות. הקפידו לקנות תחפושת המתאימה בדיוק למידתו של הילד.


לא אביזרים רבים-אביזרים נלווים מאוד חשובים ויוצרים אפשרות למשחק יצירתי עם התחפושת ולמקוריות בעיצובה, אבל כדאי לא לבסס את כל התחפושת על אביזר מסוים, שבלעדיו יורד כל ערכה של התחפושת. לילדים יש נטייה לאבד אביזרים והצורך להיצמד לאביזר מסוים ולשמור עליו ביום החג, יכולה ליצור תחושה של מוגבלות וקושי, שיפגמו בשמחה הפורימית.

חם ונעים- חג הפורים מתאפיין בדרך כלל במזג אוויר חורפי וגשום, לכן רצוי לבחור תחפושת, שניתן ללבוש מתחתיה ביגוד מחמם.


איפור בטיחותי- הקפידו לרכוש  איפור הנושא את אישור של משרד הבריאות (מופיע על האריזה). האישור מבטיח שהמוצר אינו מכיל חומרים רעילים. מומלץ  .לנסות תחילה את האיפור על שטח קטן באזור נסתר כדי לוודא שאין רגישות או אלרגיה


לא ברגע האחרון- כדאי להצטייד מראש בכל הפריטים הרלבנטיים לתחפושת ולא לדחות רכישתם לרגע האחרון. בשל עומס של ציבור רוכשי התחפושות, רצוי להגיע לחנויות בשעות הצהריים או הבוקר.
 
 
הילדים מחליטים- לפני המרוץ הגדול בחנויות כדאי שתתייעצו עם הילדים ותבררו למה הם מעוניינים להתחפש. הכנה מראש תמנע וויכוחים, התלבטויות והרבה זמן מבוזבז בחנויות. 

 

 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites