ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


רק 24 אלף בתוך 205 אלף ילדים נכים, מקבלים קצבת נכות

"ילד כרות-רגל שמתפקד, אין לו צורך בקצבה". כך אמרה מנכ"לית המוסד לביטוח לאומי, אסתר דומיניסיני, בכנס באר שבע לשלום הילד המתקיים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.
מערכת O-mama

דומיניסיני אמרה את הדברים במושב שהוקדש לנושא "החורים ברשת הביטחון הסוציאלי של ישראל", בהתייחס לטענות שהושמעו על כך שילדים עם נכויות קשות אינם מקבלים כיום קצבת ילד נכה. עוד אמרה דומיניסני, כי יש הבדל בין חולי לבין תלות בזולת. "יחד עם זאת, יש שאיפה במוסד לביטוח לאומי להכניס עוד 4.000 ילדים למסגרת החוק המסדיר את קבלת הקצבה לילד נכה, על פי המלצת ועדת אור נוי". על פי המלצות ועדה זו ילדים קטועי גפיים אמורים לקבל קצבת ילד נכה.


מהנתונים שנמסרו במהלך הכנס על ידי המועצה לשלום הילד, עולה כי מתוך כ-205,000 ילדים הסובלים מנכויות ומחלות כרוניות המשפיעים על תפקודם היומיומי, רק כ-24,000 ילדים מקבלים קצבת ילד נכה. ילדים רבים הסובלים מנכויות קשות ביותר כולל קטיעות גפיים, מחלות לב קשות ועוד נמצאו לא זכאים לקבל קצבת ילד נכה, בשל הקריטריונים המעוותים לקבלת קצבה הנהוגים כיום.


מנכ"ל המועצה לשלום הילד, ד"ר יצחק קדמן אמר כי כל הנתונים מצביעים על היחלשותו של הביטוח הלאומי בתפקיד רשת ביטחון לילדים במצוקה. אין מדובר בחולשה מקרית או חולשה מרצון, אלא החלשה מכוונת מצד ממשלת ישראל, שבשנים האחרונות פגעו לא אחת בעצמאותו של המוסד ובעיקר ביכולתו לסייע לילדים במצבי מצוקה שונים. מנכ"ל המועצה קרא לממשלה החדשה שתיבחר בקרוב שלא לקשור למוסד לביטוח לאומי את הידיים מאחורי הגב ולאפשר לו למלא בנאמנות את תפקיד רשת הביטחון הסוציאלי, תפקיד שנפגע מאד בשנים האחרונות.


ח"כ רן כהן  הוסיף ואמר כי תפקידו של המוסד לביטוח לאומי אינו צמצום פערים, אלא נתינת ריצפה בסיסית של קיום". לדבריו, אין הגדרה של שוויון מלא ומוחלט לכל הילדים. יש הבדלים בין ילד עני לעשיר, בין יהודי לערבי. ח"כ כהן האשים את הממשלה בשימוש נבזי ושקרי בטענה כי למדינה אין כסף. "כמי שישב בועדת חוץ וביטחון מעולם לא נטען טיעון כספי. בחגיגות ה-60 לא נשמעה טענה שאין כסף, אבל טענה זו כן נשמעה לגבי הזכאות להשמה חוץ-ביתית".להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites