ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


על כיסוי ביטוחי במקרה פגיעת ילדים מחוץ למסגרת החינוכית
הידעתם? משרד החינוך דאג כי ילדינו יבוטחו כמעט מפני כל פציעה. ללא קשר למקום בו אירעה, לשעה או ליום בה אירעה, או למי שגרם לה. במלים אחרות – גם בשבתות, בחגים, בחופש הגדול, בטיול בחו"ל, באמצע הלילה וגם אם התרחשה בבית, במסגרת חוג פרטי ואפילו אם הילד עצמו אשם בקרות התאונה. יש כיסוי ביטוחי!
עו"ד נתנאל בירן

אנחנו כהורים חשופים ללא מעט דאגות לילדנו. מהיום שהם נולדים, דרך הגן ועד לבית הספר. כאשר אנו שולחים את היקרים לנו למערכת החינוך בישראל, אנו מצפים כי המערכת תעשה את המיטב להגן עליהם מפציעה במהלך שיעור ספורט, מנפילה תוך כדי משחק בחצר, מהסכנות שבטיול השנתי וכמובן מאלימות מצד ילדים אחרים.


לא כולנו יודעים זאת, אך אמונה תמימה זו שלנו, ההורים, מעוגנת בחוק: המחוקק קבע כי כל ילד מגיל 3 עד 18, השייך למסגרת חינוכית הכפופה למשרד החינוך, יהיה מבוטח בפוליסת ביטוח תאונות אישיות לתלמידים, בגין נזק גוף שנגרם לאותו ילד במקרה של תאונה כתוצאה מאירוע פיזי, חיצוני, גלוי לעין ובלתי צפוי .


עוד מעטים מאיתנו מודעים לכך, אך פוליסת הביטוח הזו אינה תלוית מקום וזמן. משרד החינוך דאג כי ילדינו יבוטחו כמעט מפני כל פציעה (או חו"ח חמור מכך – מוות) ללא קשר למקום בו אירעה הפציעה, לשעה או ליום בה אירעה, או למי שגרם לה. במלים אחרות – גם ביום שבת, בחגים, בחופש הגדול, בטיול בחו"ל, באמצע הלילה וגם אם הפציעה התרחשה בבית או במסגרת חוג פרטי ואף אם הילד עצמו אשם בקרות התאונה. ילד השוהה במסגרת של משרד החינוך מבוטח.


על ביטוח תאונות אישיות לתלמידים

 • ביטוח תאונות אישיות לתלמידים, מהווה ביטוח בסיסי, אשר ניתן להרחיבו באמצעות תשלום פרמיה מוגדלת. מטרתו, לפצות את התלמיד והוריו בקרות אירוע המכוסה בפוליסה (לרוב 130,000 ₪ במקרה מוות, 350,000 ₪ לנכות מלאה וקבועה והחלק היחסי מהנכות המלאה למקרי נכות חלקית קבועה מעל 5%. כמו-כן, הורי התלמיד זכאים לפיצוי בגין העדרות מעבודתם, העולה על 21 יום, לצורך טיפול בילד וכן לפיצוי של עד 10% מעלות הטיפול הרפואי שהילד קיבל בעקבות הפציעה).
 • ביטוח תאונות אישיות אינו מכסה פציעה בתאונות דרכים, במלחמה, בתאונת עבודה בגינה זכאי התלמיד לפיצוי מהמוסד לביטוח לאומי וכתוצאה מרשלנות רפואית. הסיבה לכך נעוצה במטרתו של המחוקק להוזיל ככל האפשר את עלות הפוליסה להורי התלמידים. לצורך כך, המחוקק יצא מתוך נקודת הנחה, כי ממילא תלמיד שנפגע, למשל בתאונת דרכים יקבל, באופן וודאי, פיצוי כספי מחברת הביטוח, המבטחת בביטוח חובה את הרכב המעורב בתאונה זאת, להבדיל ממקרי נפילה בבית או פציעה במשחק כדורגל בשכונה, בהם פוליסת ביטוח תאונות אישיות תלמידים תכול בשל החחש שהתלמיד והוריו ישארו ללא גורם מפצה וכפועל יוצא ללא פיצוי כלשהו על הנזקים.
 • במקרה וילדכם נפגע, עליכם לפנות בהקדם לבית הספר בו לומד ילדכם, בכדי לברר באיזו חברת ביטוח בוטחו תלמידי בית הספר בביטוח תלמידים.
 • אם המוסד החינוכי הוא הגורם האשם בפציעת הילד (למשל רשלנות מורה במהלך שיעור ספורט או טיול שנתי, אחזקה לקויה של ציוד וכו') – בנוסף לתביעה נגד ביטוח התלמידים, תוכלו לתבוע גם את המוסד החינוכי.
 • התשלום עבור ביטוח התלמידים נעשה באופן אוטומטי, כחלק מהתשלומים השנתיים שגובה מכם הרשות המקומית עבור חינוך ילדכם. מכאן, שאינכם צריכים לדאוג האם שילמתם או לא שילמתם עבור הפוליסה.
 • הורה או בן משפחה של התלמיד אשר תוך כדי נטילת חלק, בהתנדבות, בפעילות רשמית של המוסד (למשל מלווה ומשגיח בטיולים) נפגע בתאונה זכאי לקבל פיצוי מביטוח התאונות של התלמיד.  
 • ניתן להגיש את התביעה לפיצויים החל מיום הפציעה של היילד ועד הגיעו לגיל 25. בפציעת ההורה במקרה וחלה הפוליסה, עד 7 שנים מיום אירוע הפציעה.
 • הפיצוי אינו משולם אוטומטית, אלא רק לאחר שתפנו בדרישה מתאימה לחברת הביטוח.     
 • החשוב מכל – חברות הביטוח, שהן כידוע גוף כלכלי לכל דבר ועניין,  תמיד יעשו מאמץ לשלם לכם פחות. לצערנו, האינטרס העסקי של חברות הביטוח גובר לעתים מזומנות על מחויבותן החוקית והמוסרית לפצות את ילדכם כנדרש, ובאמצעות מניפולציות שונות ומשונות, הן מנצלות במודע את מצבם הנפשי הקשה של הורים שילדם נפגע, בכדי להימנע לחלוטין מלהפעיל את הפוליסה או לשלם את מלוא הפיצוי המגיע לילדכם. לכן, מומלץ להיעזר כבר בהתחלה בסיוע מקצועי של עורך דין מיומן, בכדי לעבור בהצלחה דרך חתחתים זו.


הכותב עו"ד נתנאל בירן


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן
 • מכיר את עורך הדין יפתח - 30/3/2009 | 14:14
  • הוא מקצועי מאד , טיפלתי אצלו בתביעה דומה והוא הוציא לי מחברת הביטוח המון כסף

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites