ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


כללי בסיס להצבת גבולות לתינוק ולפעוט
התינוק הקטן והחמוד שעד לא מזמן זחל בחינניות בכל רחבי הבית, כבר יודע לעמוד וללכת. הוא רכש כבר שפה המאפשרת לו להביע את רצונותיו, יודע לעמוד על שלו וגם  לצעוק את זה בקול רם וברור. אתם, ההורים  מוצאים את עצמכם במאבק בלתי פוסק.
מערכת O-mama

מצד אחד אתם רוצים לאפשר לו להתנסות, ללמוד ולפתח אישיות עצמאית. מצד שני, אתם מרגישים שתקרסו אם תמשיכו לאפשר הכל רק בשם החופש.


מומחי פמפרס, מעניקים כמה טיפים שיעזרו לכם, להציב קצת גבולות:

  • הכלל הראשון שצריך לזכור: משמעת היא הדבר החשוב השני, הראשון הוא אהבה.
  • זה לא דבר פשוט להגיד לילד לא. רבים מעדיפים להימנע מהצבת הגבולות ובכך להימנע מההתמודדות עם תסכולו של הילד. אבל הורים צריכים להציב מגבלה- מתוך ביטחון. להציב גבולות מפני שזה נכון. וכשצריך לא להתפשר גם כשהוא פורץ בבכי המביע כעס על "האמא הנוראית", שכל הזמן לא מרשה לו.
  • חשוב להבין, כי ההתנגדות של הילד לאכול, לישון, להתקלח ולעשות כל מה שאנו מבקשים ממנו, היא לא נגדנו דווקא, אלא משמשת כחלק מהשלב ההתפתחותי של הפיכתו לעצמאי ובעל כוח נפרד, שכבר אינו תלוי בנו כבעבר.
  • יש דרכים רבות לומר לילד לא, מלבד הדרך הישירה. למשל להציע לו חלופה: "אתה לא יכול לחתוך את המלפפון בסכין החדה, אבל אתה יכול לסדר אותו בצורות יפות בצלחת".
  • אמירת "לא" כל הזמן, גורמת ל"לא" להיות חסר תועלת. חשוב לגלות אמפתיה והבנה לרצונו של הילד ולאתר את המקומות שבהם הוא יכול להפגין את יכולותיו.
  • על הכל ניתן לנהל משא ומתן עם הילד. מלבד על נושא הבטיחות. עם הילד רוצה להתעסק עם החשמל- חייבים להגיד לו לא.
  • כאשר אנו מונעים ממנו לעשות משהו, חשוב שנעצור ונסביר לו מה גרם לנו להציב לו את הגבול. בכך הוא ילמד על הסכנה שאליה כמעט נכנס או במקרים אחרים בהם נאלץ לוותר על משהו בו מאד רצה, תתפתח אצלו יכולת ההתחשבות באחרים.
  • כשמדובר בהצבת גבולות ועצירת הילד ממעשים לא רצויים, אין מדובר בשום אופן על מכות או דרך אלימה אחרת. בדרך זו הילד לא ילמד כלום. אם אנחנו מלמדים אותו להשתמש באלימות כדי לפתור בעיות אנחנו מעודדים אלימות כדרך חיים. זאת ועוד, כשאנחנו מגיבים באלימות אנחנו מראים לילד דוגמא של חוסר שליטה דווקא בזמן שאנחנו רוצים ללמד אותו להשיג שליטה.
  • כשהילד רוצה לעשות דברים בעצמו, הוא מפתח דברים חשובים כמו ביטחון עצמי, סיפוק עצמי ועצמאות. את תחושות אלו ניתן לספק דווקא ע"י התרחשות בה הילד לא כ"כ אוהב להימצא- החלפת החיתול. זה לא מתאים לו, שיחליפו לו הוא כבר לא קטן בעיני עצמו. כדאי לתת לו לעשות זאת בעצמו, על ידי חיתולי מכנס (הם לא בהכרח חיתולי גמילה) אותו הוא יכול ללבוש לבד ולהרגיש מספיק עצמאי ו"מלך העולם".


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites