ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


מיניות וחינוך מיני – חלק ה'
בדור האחרון חל שינוי גדול בתפיסה החברתית את ההומוסקסואליות. אנו יודעים שמדובר בתופעה לא נדירה: 10% עד 15% מהאנשים נמשכים לבני מינם ולא למין האחר, וייתכן שהאחוז גבוה אף יותר.
ד"ר עדנה כצנלסון, פסיכולוגית קלינית מתוך ספרה "דיאלוג עם ילדים", באדיבות הוצאת כנרת זמורה ביתן דביר

רותם (8): אבא, מה זה מתרומם?
אבא: מתרומם הוא כינוי לאנשים שהם הומוסקסואלים. למשל, שני גברים שמתאהבים אחד בשני.
רותם: מגעיל!
אבא: רותם, אנחנו מתייחסים לפעמים כדוחה לכל מה שהוא לא לפי המוכר לנו או הרגיל. אבל, אחד מכל עשרה אנשים (ואולי אפילו קצת יותר) נמשך לבן המין שלו, ולא לבן המין השני.
רותם: מאיפה בא להם השיגעון הזה?
אבא: זה לא שיגעון. יש כמה הסברים למשיכה של שני גברים אחד לשני או שתי נשים זו לזו. אולי זו תכונה מולדת שלהם, אולי הם נפגעו מקשר עם המין השני, אולי היו להם חוויות בחיים שגרמו להם להעדיף קשר עם בן מינם.


בדור האחרון חל שינוי גדול בתפיסה החברתית את ההומוסקסואליות. אנו יודעים שמדובר בתופעה לא נדירה: 10% עד 15% מהאנשים נמשכים לבני מינם ולא למין האחר, וייתכן שהאחוז גבוה אף יותר.


בשיחה עם ילדים חשוב לקעקע את הסטיגמות סביב מושג זה: יש אנשים שנמשכים לבני מינם וזה לא מגעיל, לא מופרע ולא רע. אם הם אוהבים זה את זה, אם הם לא פוגעים זה בזה, אלא מקיימים יחסי מין מתוך בחירה ומתוך כבוד הדדי – אין בכך כל פסול. פירוש המילה הומוסקסואל היא "מישהו שאוהב את בן המין שלו". הומו ביוונית פירושו "אותו דבר". בסלנג קוראים להם הומו, מתרומם, עליז, אבל עדיף בהחלט להשתמש במושג המקובל – הומוסקסואל.


אם ילדים שואלים איך הומוסקסואלים מקיימים יחסי מין יש לענות להם על פי גילם. בגיל צעיר ובשנים הראשונות של בית ספר יסודי אפשר להסתפק ולומר שהם מתנשקים, מתחבקים ומלטפים את איברי המין אחד לשני. באמצע בית הספר היסודי אפשר להסביר במפורט יותר, אם הילד שואל, שגבר הומוסקסואל מכניס את הפין שלו לטוסיק של בן זוגו והלסביות משחקות באיבר המין של עצמן ושל בנות זוגן. עוד אפשר להוסיף שכמו שאנשים שונים מקיימים יחסי מין על פי העדפותיהם, כל אחד בצורה מעט שונה, כך גם ההומוסקסואלים. לשאלה איך אדע אם אני לא הומוסקסואל? כדאי לענות לילד שבתהליך ההתפתחות ילדים מרגישים משיכה גם לבני מינם וגם לבני המין השונה, ורק בסוף גיל ההתבגרות מתחילה להסתמן העדפה ברורה יותר.


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites