ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


ספר: עם מי שיחקת היום בגן?
"עם מי שיחקת בגן היום? עולמם החברתי של ילדים בגיל הרך", ספר חדש מאת ד"ר עדה בקר בהוצאת מכון מופ"ת, עוסק בשאלה המטרידה כל הורה לילד בגיל הגן: האם לילד שלי יש הרבה חברים?
מערכת או-מאמא

דווקא בעידן של אינדיבידואליזם והישגיות, דווקא בחברה הישראלית בה התוקפנות הפכה לנורמה והקהילתיות נעלמה, נותרה בעינה הדילמה הקלאסית: האם מועדף מסר המקובלות החברתית על פני ההישגיות האישית?


עם מי שיחקת בגן היום? תמיד אותה שאלה, תמיד אותה משאת נפש: להיות מקובל, להיות רצוי. עם זאת רבים מן הילדים חסרים את המיומנויות הנדרשות ליצירת יחסים מתגמלים ולכיבוש מקום ברשת החברתית הסואנת של קבוצת העמיתים. לכן ילדים מוכנים לוותר על רצונותיהם, על העדפותיהם ועל רגשותיהם ובלבד שיהיו להם חברים למשחק. ליחסים עם עמיתים בגיל הרך השפעה רבה לא רק על איכות החיים שלהם, אלא גם על איכות החיים שלנו, שכן פעמים רבות מערכות היחסים החברתיות של ילדינו מעוררות בנו "רוחות רפאים" מחדר הילדים שלנו.


הספר מאפשר הצצה אל מאחורי הקלעים של היחסים החברתיים המורכבים שמפתחים ילדים צעירים עם עמיתיהם. הספר מתבסס על הידע המחקרי הרב שנצבר במהלך העשורים האחרונים, ובוחן הן תיאורטית והן מעשית, בליווי תצפיות, ראיונות ותיאורי מקרים, כיצד ניתן להשתמש בידע זה כדי לסייע לילדים להפיק תועלת מרבית מההתנסויות החברתיות שלהם.


הספר מיועד לאנשי מקצוע של הגיל הרך, גננות, מטפלות, מנהלות ומפקחות ובמיוחד להורים לילדים בגיל הרך אשר ימצאו בו עניין ומענה לשאלותיהם.


על המחברת:


ד"ר עדה בקר היא יועצת חינוכית-התפתחותית לגיל הרך, מרצה לפסיכולוגיה ולהתפתחות בגיל הרך במכללת סמינר הקיבוצים, מפקחת במעונות יום וגנים, ויועצת להורים לילדים בגיל הרך.


מכון מופ"ת- מכון למחקר ולפיתוח בהכשרה להוראה ובחינוך, הבית המקצועי של מורי המורים בישראל: מחקר וכתיבה, לימודי התמחות ומפגשי עמיתים, תקשוב ומידענות בחינוך.
להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites