ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


הקשר בין אלרגיות, טפילים והפרעות קשב וריכוז
הילד שלך מתלונן על כאבי בטן, שלשולים או עצירות ולפעמים גם מתעורר בלילה? הוא מכור למתוק? או אולי מגרד את העיניים? ו/או משתעל, כמעט כל יום?  אולי יש חשד גם להפרעות קשב וריכוז?
מורן אבן מטפל ברפואה סינית וביו רזונס וליאורה אפשטיין מטפלת בביו רזונס – מרכז תדרים

אלרגיות, בעיות במערכת העיכול והפרעות קשב הן תופעות הקשורות אחת בשנייה.  הקלה באחת מהתופעות יגרמו גם לאחרות לסגת.


אלרגיה


אלרגיה (בעברית: רַגֶּשֶׁת) היא תגובה חיסונית לא צפויה ולא רצויה של הגוף לחומרים, שבדרך כלל אינם מעוררי מחלות. בשעה שתגובה חיסונית כנגד פתוגנים (גורמים מעוררי מחלות) נחשבת לדבר חיובי, שבזכותו אנו נשארים בריאים רוב הזמן, הרי שאלרגיה הינה "תקלה" במערכת החיסון, ומהווה תופעה שלילית.


הטיפול המערבי באלרגיות מבוסס על הימנעות מהגורמים הבעייתיים, טיפול בחומרים מדכאי מערכת חיסון, או זריקות חיסון עם גורמי אלרגיה מוחלשים.
הרפואה ההוליסטית מתיחסת לנושא באופן שונה: במקרי רגישות המגע הראשוני עם מחולל הרגישות יהיה דרך האף ומערכת הנשימה. על פי הרפואה הסינית, יגיב כל איבר בגוף לפלישת האלרגן באופן שונה.
כאשר יש תגובה חריפה באחד האיברים, אנחנו חווים את התגובה הזו כדלקת במערכת הנשימה וכן גם בכעס לא מוסבר, עייפות או גירודים.


מה יכול להפריע לאיברים שלנו לקלוט את המידע נכון?

  • טפילים- יצורים זעירים שמתפתחים בדרך כלל במערכת העיכול שלנו ונודדים גם למערכות אחרות בגוף (מערכת הנשימה, מערכת העצבים וכל מקום שבו יהיה להם נוח לגדול). הטפילים מפרישים חומרים שונים שמשפיעים על יכולת התא להתרבות בצורה בריאה, ויוצרים באופן כללי דלקת קטנה סביב המקום שבו הם נמצאים, מה שלא עוזר לאיבר לתפקד יותר בקלות.
    ההערכה היא  שכחצי מהאוכלוסייה סובלת מנוכחות של טפילים ברמות שונות.
  • בין התופעות הנגרמות ע"י הטפילים: כאבי בטן, שלשולים, עצירות, גזים במעיים, רעב מתמיד וצורך לאכול מתוק, הפרעות שינה, חוסר שקט,עצבנות,קשיי ריכוז ומצבי רוח דיכאוניים.
  • מהמזון שאנו אוכלים, ממתכות כבדות שנשארו אצלנו בגוף, וירוס שהשאיר עקבות אחרי צינון קשה, ניתוחים או תרופות מסוימות ואפילו עונת חורף חמה מדי יכולה להפריע.
  • הפרעת קשב וריכוז נחשבת הפרעה התפתחותית. עדיין לא עמדו על מכלול הסיבות שגורמות להפרעה, אולם התוצאה הנצפית היא שינוי נוירולוגי מובהק‏‏, שאותו ניתן לראות בתחום המטבוליזם של חומרים שונים באזורים שונים של המוח. במיוחד מדובר על דופמין ,נוראפינפרין ואדרנלין במספר אזורים במוח ובמיוחד באונה המצחית-  האזור האחראי בין היתר על ויסות. התוצאה היא בעיה בוויסות של מרכיבים שונים:  תנועה - היפר קינטיות, תגובה - אימפולסיביות והכרה - הפרעת קשב וריכוז.


מה הוא למעשה הקשר בין שלושת התופעות?


הקשר נמצא במערך קליטת ועיבוד האינפורמציה בגוף. כשאנו אומרים אינפורמציה אנו מתכוונים לכל סוג של מידע שמגיע אל המוח, מחוץ לגוף – דרך החושים שלנו ומתוך הגוף בעיקר דרך המערכת ההורמונאלית, מערכת העצבים ומערכת החיסון.
כשהמידע שנקלט על ידי החושים, מתקבל בצורה שגויה על ידי מערכות הגוף השונות, הגוף יגיב בהתאם למה שהוא הבין. למשל אצל ילד עם הפרעת קשב שמקורה ברגישות יתר לצלילים ולמגע, הפירוש של מורה שמדברת בכיתה יהיה – צועקים עלי. הנחת יד תתפרש כהזמנה לדו-קרב וכו'...


כשילד סובל גם מאלרגיה וגם מהפרעות קשב וריכוז, מערך קליטת ועיבוד המידע הוא זה שצריך לקבל את תשומת ליבנו. אנו נבדוק מהם הגורמים שמפריעים לגוף ומצד שני נבדוק למה הגוף לא מתמודד עם הגורמים האלו.אחת השיטות לאבחון וטיפול בהפרעות אלה הינה רפואת תדרים ממוחשבת(ביו רזוננס): 

שיטת טיפול המבוססת על העובדה שלאדם - כמו לכל בעל חיים וכל חומר המצוי על פני כדור הארץ יש חתימה אלקטרומגנטית. למעשה, ישנו היום תחום שנקרא ביו-אלקטרומגנטיות, זהו תחום שחוקר את היחסים האלקטרומגנטיים בין מערכות ביולוגיות, כשאנו מתבססים על הידע הזה, אנו מבינים שישנה מערכת תקשורת אלקטרומגנטית בין תאי הגוף, כש"ננקה" את דרכי התקשורת האלה, מערך קליטת ועיבוד המידע בגוף יעבוד בצורה חלקה וטובה יותר וההפרעות שעליהן דיברנו יפחתו במידה ניכרת.
הטיפול נעשה באמצעות מכשיר ה Bicom או מכשירים אחרים שמשדרים גלים אלקטרו-מגנטיים הפועלים בהרמוניה עם התדרים של הגוף ומאפשרים אבחון וריפוי.

מורן אבן מטפל ברפואה סינית וביו רזונס: ילד בן 8 שהגיע אלינו לקליניקה, עם תלונה של חוסר יכולת לשבת בכיתה יותר מ 10 דקות רצוף, וגם בטיפול הוא לא הצליח לשבת יותר זמן מזה, בן השאר גילינו אצלו רגישות לחלב פרה ונוכחות של טפילים במעיים. בטיפול, על ידי תדרים מסוימים, עזרנו לגוף שלו להיפטר מהטפילים וגם תמכנו במערכת העצבים שלו על ידי שידור התדרים של מולכים עצביים מסויימים. התוצאות הגיעו די מהר, גם בעקבות שיתוף פעולה עם האם. הילד נמנע ממוצרי חלה והפחית את המזון המתוק,  וכבר אחרי שבועיים הורגש שיפור במצבו.
כמובן שלא כל מקרי בעיות הקשב והריכוז נובעים מאלרגיה וטפילים. ישנן הפרעות שונות שידרשו טיפולים שונים ותמיכה פסיכולוגית גם בילד וגם בהורים.

 להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites