ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


בטיחות ילדים בקיץ
בין אם אנו מאוהבי עונת הרחצה או שונאיה עלינו להיות מוכנים להגן על עצמנו ובייחוד על הקטנטנים שלנו. להלן המדריך המלא להגנה על הילדים בחודשי הקיץ החמים, בין אם בשגרת היום בישראל ואפילו בטיולי החופש מחוץ לארצנו.
שולמית ביסמנובסקי, יו"ר "ארגון גני הילדים הפרטיים" ומומחית לגיל הרך

כדור האש שבשמיים- השמש, ידידתנו הנצחית, מהווה סיכון שאין שני לו. השילוב בין גופו הצנום של הילד ומערכות החיים הצעירות שבו, לבין חום השמש ועוצמת קרינתה, מהווה לא אחת פתח לבעיות בריאות- התייבשות, מכת חום והרגשה לא טובה הם רק חלק מהצרות שנגרמות בשל הקפדה לקויה על זמני החשיפה לשמש. עלינו המבוגרים, מוטל לוודא כי הילדים ישהו תמיד במקום מוצל. הקפידו כי שעות החשיפה לשמש ישירה יהיו החל מהשעה 16:00 ואילך, בשעות אילו הקרינה חלשה יותר והסיכון פוחת בהתאם. במידה ובכל זאת הילד יוצא לחצר, לים או לטיול בשעות חמות, הקפידו להשקות אותו בתדירות גבוהה, וכן הקפידו למרוח אותו בקרם בעל מקדם הגנה גבוה ולציידו בכובע רחב שוליים.


עקרבים, נחשים ושאר זוחלים- מהווים סכנה יום יומית ובמיוחד עבור הקטנים שלנו. יחד עם זאת, הקפדה ושמירה על מספר כללים בסיסיים יפחיתו משמעותית את הסיכוי לטפל באופן מיטבי ומהיר בפגיעה. ראשית, עלינו כמבוגרים לוודא כי שטח המשחק של הילד נקי ואין בקרבתו חפצים המהווים מקום מסתור למזיקים אלו. סריקה מוקדמת בשטח תפחית בשיעור ניכר את הסיכון לפגיעה. במקרה והילד הוכש או נעקץ על ידי חיה, שמרו על קור רוח. במקרים כאלו הקפידו לזכור כי לזמן שחולף יש תפקיד משמעותי, לכן פנו בהקדם את הילד לקבלת טיפול רפואי.


הים הכחול - כל כך מפתה אך כל כך מסוכן. עליכם לזכור לא להוריד את עיניכם לרגע מהילד. סכנת הגלים גם בשכשוך הרגליים, הינה רבה ביותר משאתם משערים לעצמכם.


כינים ופרעושים- אלו הן חיות מחמד שהילדים נוטים לספח לעצמם בתקופת הקיץ. בין אם מדובר בהדבקה מבעל חיים ביתי או אם מדובר בהדבקה מילד לילד. בכל מקרה הקפידו על שגרת בדיקת שיער הילד ומנעו קרבה של בעל חיים למצעיו של הילד.


תפרחת, אודם וגירויים אחרים- חום גוף הילד בשילוב הזעה מרובה יוצרים בקיץ תופעות מרובות של גירויים, תפרחות ותופעות עוריות אחרות. הקפידו בכל פרק זמן סביר לרחוץ היטב את חלקי גופו המכוסים, לנגבו במגבונים או להחליף את בגדיו. כיום המדע מכיר משחות שמעלימות גירויים תוך 24 שעות.


מאווררים- הצבת מאוורר פגום ללא רשת או הצבת מאוורר במקום לא יציב מעל ראשו של הילד עלולים לגרום לחבלה. על כן, הקפידו כי המאוורר מכוסה ברשת למניעת מגע של ילדים, וכן כי הוא מותקן במקום בטוח שאינו נגיש לילדים.


קיץ בטוח ונעים לכולם!!!!!


 

 

 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites