ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


ילדים דו לשוניים – מדוע כדאי ללמוד שפה שניה בגיל צעיר

מחקרים רבים מעידים כי תינוקות וילדים בגיל הרך, הם בעלי יכולות מפותחות להבדלה  בין עיצורים, תנועות, תבניות ריתמיות, ונטיות ווקליות בשפה עוד טרם רכשו את היכולת לדבר ואפילו בשפות שאינן מאפיינות את סביבתם. מחקרים אלו מראים כי תינוקות הגדלים בבתים בהם מדברים שתי שפות הם בעלי יכולת גבוהה להחלפה בין שפות,  הרבה יותר מאשר אלו הגדלים בבתים בהם מדברים בשפה אחת.
הלן דורון

מחקרים אלו גם מוכיחים כי לימוד שפה שניה אצל תינוקות וילדים מפתחת את יכולת החשיבה האבסטרקטית שלהם, וכן תורמת רבות לגמישות המחשבתית ולהתפתחות הדמיון שלהם. אם מוסיפים את כל אלו לעובדה כי ילדים אשר נחשפים לשפה שניה במהלך ילדותם זוכים לציונים גבוהים יותר במבחני הבגרות ומבחן הפסיכומטרי, דבר המאפשר להם אפשרויות נרחבות  יותר בהחלטה על קריירה, בהחלט ניתן להגיד כי לימוד שפה שניה בגיל צעיר הוא צעד נבון להתפתחותו של הילד.


ככל שהילד צעיר יותר, כך קל יותר ללמדו שפה זרה. מילים אשר נלמדות לפני גיל 12 , מתאכסנות בחלקים שונים של המוח האנושי, מאשר מילים אשר נלמדות לאחר גיל 12. מעבר לכך, לפעוטות יש פחות עכבות כאשר הם לומדים שפה חדשה. לבסוף ניתן להגיד כי תינוקות וילדים לומדים שפה בצורה יותר אינטואיטיבית בהשוואה לבגיר. במרכזי לימוד האנגלית של הלן דורון ביישובי המגזר הערבי, ילדים בגיל הרך ותינוקות אשר שפת אמם ערבית אף לומדים אנגלית כשפה שלישית בקלות יחסית, לעומת תלמידים המתחילים ללמוד אנגלית בבית הספר רק בכיתה ג'.
להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites