ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


טיפים לעיצוב עצמי של חדר התינוק/ת
אין שום סיבה לעצב את חדר התינוק בתקציב לא שפוי. שדרוג של רהיטים בבית, השקעה נבונה בטקסטיל, הוספה של מדבקות ואפליקציות יכולות לעשות את העבודה.
ליהי סלמן, חברת BabyCake

כשנכנס תינוק חדש למשפחה אנחנו רוצים לתת לו הכל, אבל בין הפנטזיות למציאות בשטח, חשוב לזכור שהתינוק שלנו גדל כל הזמן – וכדי שיוכל ליהנות מהחדר שלו לאורך כמה שנים, חשוב להפנים כמה עקרונות בסיס לעיצוב חכם של החדר.

עגלת עץ מעוצבת - אייס
עגלת עץ מעוצבת - אייס

"כאשר התינוק מגיע הביתה אנחנו רוצים לתת לו את הטוב ביותר. אם נצא לחנויות נגלה שהתקציב לאבזור חדר תינוקות הרבה פעמים חורג ממנה שתכננו, ולכן חשוב לעשות תוכנית מסגרת – בה נוכל לעצב את החדר בהדרגה ולהתאימו להתפתחות התינוק. בשנה הראשונה החדר אינו צריך להתאים לאופיו של התינוק, אבל מאוחר יותר נגלה שגם לבייבי שלנו יש מה להגיד בנושא. מהסיבה הזו חשוב לחשוב באופן נייטרלי וכשאנחנו משקיעים בריהוט לבחור בפריטים שיכולים להשתלב בסוגים שונים של חדרי ילדים ותינוקות".


טיפים לעיצוב עצמי ושדרוג חדר התינוק/ת

  • מותר להכניס ריהוט קלאסי - מלבד מיטת התינוק ניתן להשתמש גם בריהוט קלאסי מתוך הדירה, שיהפוך לאביזר חיוני בתוך החדר בצביעה בגוונים בהירים המתאימים לאופי השליו והרגוע של חדר התינוק. כך יכולות להפוך שידות מגירות, כסא נדנדה או ארגז מצעים לפריט שימושי ביותר, ובהמשך לקבל צביעה נוספת וססגונית יותר – שתתאים את הפריט לחדר של הילד הגדול. כיום אנחנו רואים שריהוט מיוחד לתינוקות הוא יקר יותר, ולכן שדרוג של הפריטים בבית יכול להוות פתרון בינתיים מושלם. מומלץ לבדוק לפני השיפוץ כי אין בריהוט מסמרים או פינות חדות, ובמקרה הצורך לשייף ולהתאים את הפריט לחדר התינוקות.
  • שידת החתלה - למרות הפיתוי לקנות שידת החתלה מוכנה ניתן להפוך כל שידה קיימת לשידת החתלה. לשם כך יש צורך לפנות מקום בתוך השידה, לצבוע מחדש את החזית העליונה ולהחליף את ידיות השידה בידיות עליזות יותר, כדי להתאים לאופי של החדר.
  • בשורת העיצוב טמונה באקססוריז (אבזור) - כדי להכניס לחדר כמה דגשים אישיים ולצבוע אותו באופי של חדר תינוקות מומלץ לרכז את מירב המאמצים בפריטי עיצוב נלווים, דוגמת וילונות, בובות וצעצועים. התאמה בין הפריטים הללו מלבישה את החדר בשמחה ומאפשרת לגבש אופי מיוחד לחדר. גם דובי יכול להפוך במקרה זה לאביזר עיצוב, כאשר אנחנו מרכזים כמה בובות בקבוצה, או קונים דובונים קטנים שהופכים למוביילים באמצעות חוט ומחט ומקשטים את שדרת הוילון.
  • קישוט הקירות - אין כמו חדר תינוקות בו העיצוב נעשה באופן עצמאי. כדי להוסיף אופי לחדר ניתן לקנות אותיות, אפליקציות או מדבקות מיוחדות, שמאפשרות לנו ליצור תמונה על הקיר ולקשטו באופן מקורי. כיום ניתן להשיג מדבקות קישוט בכל חנות לתחביבים, והוספה של שמות הילד יכולה להוות אטרקציה לקיר שלם.
  • תאורה - אחד הדברים החשובים בחדרי תינוקות הוא התאורה המתאימה. מומלץ לבחור במנורות עם אור בהיר ואפשר לקשט גם את האהילים של הנורה המרכזית באמצעות רקמה, הדבקה של מדבקות וקישוטים או צביעה ססגונית.
  • הוסיפו מזרונים – רכישה של מזרון פשוט וריפודו בבד ססגוני יכולה לעשות את כל ההבדל בחדר. מומלץ לבחור במזרונים רכים ועבים, וניתן להוסיף כריות בצבעים תואמים היוצרים פינת משחק ושעשוע לתינוק שלעולם לא נמאס ממנה.

 

 


 

 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites