ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


שחיית תינוקות ופעוטות בחורף, ויתרונותיה
לא בכדי שחיית הפעוטות הפכה לטרנד חם. יש לה יתרונות פיזיולוגיים ורגשיים רבים. אולם האם בחורף עקב סכנות הקור עולה הסיכון על התועלת? התשובה לפניכם.
גלית תמר, רכזת קורס מדריכי שחייה בווינגייט, מדריכת שחיית פעוטות במכון וינגייט,גבעת-חיים וביה"ח לניאדו.

האם להוציא את התינוק הקטנטן מחוץ לשמיכה החמה אל תוך הבריכה? האם זה נכון להפשיט אותו מהרי הבגדים החמימים שבהם הוא עטוף? למה היא תורמת שחיית הפעוטות בחורף?


מה יתרונות שחיית הפעוטות בחורף?

ברוב ימי החורף התינוקות לבושים בשכבות בגדים, הגורמים להם לתחושת סרבול, ומקטינים את טווח התנועה שלהם. בבריכה התינוקות כמעט אינם לבושים, טווח התנועה גדל, והם יכולים לזוז באופן חופשי.
החורף הוא עונה המנוונת את הגוף; הקור והבגדים הרבים הם אויבי התנועה. המוטוריקה זועקת לגירוי, ואיננה מבדילה בין עונות השנה.
התינוק זקוק לתנועה בכל המישורים וזה יכול להתקיים רק בבריכה, ללא בגדים.
בנוסף, מתקיימים כמובן, כל יתרונות השחייה שבקיץ: היכולת לתנועה מוטורית מורכבת, רכישת ביטחון עצמי, יצירת קשר מסוג אחר עם ההורה, יכולת ציפה, ויכולת לשחרר רגשות באמצעות השחייה.


מזג אוויר קר ותינוק עירום, אפילו בבריכה מחוממת לא מגביר את הסיכון למחלות?

הגיע הזמן להפריך שמועות בכל הקשור למחלות בכלל, דלקות אוזניים בפרט ובריכה: אצל רוב הפעוטות השחייה אינה גורמת לדלקות אוזניים, בין אם מדובר בעונה הקרה ובין אם בעונה החמה. דלקות אוזניים נגרמות כתוצאה ממכלול גורמים כגון: אלרגיות, זיהום דרכי הנשימה, חיידקים וכו'.
פעילות גופנית ככלל, ושחייה בפרט, מחזקים את הגוף ואת המערכת החיסונית, מה שמביא לירידה בתחלואות החורף השונות. ככל שהגוף חזק יותר הוא בריא יותר ולכן, דווקא בחורף, כדאי ורצוי לעסוק בספורט.
ילדים רבים השוחים בחורף, חולים הרבה פחות. החורף אומנם מביא אתו תחלואות רבות, אבל רובן אינן קשורות לשחייה בבריכה.


יתרונות


בריאותיים

מספר מילימטרים מעל פני המים נוצרת שכבה של אדים, המסייעת בניקוז נזלת, ומאפשרת המשך נשימה נורמאלי. זאת בעיקר, כשיש הפרש הטמפרטורה בין המים לאוויר שמעלים, גדול. לא מעט ילדים, הסובלים ממחלות נשימתיות, מופנים לפעילות אקווה אירובית, על מנת לשמור על נפח ריאות תקין, לחזק את מנגנון הנשימה ולתחזק סיבולת לב-ריאה.
מחקר חדש שנערך בארץ בחודשי החורף על כ-50 תינוקות מוכיח כי תחלואת תינוקות השוחים בחורף לעומת תינוקות שלא משתתפים בפעילות, נמוך בהרבה לטובת התינוקות ששוחים.


פיזיולוגיים

המים הם רפואה אולטימטיבית. כל סגנון שחיה כופה על השחיין סימטריה, עבודה על חיזוק שרירים, כך שהתינוק החלש מתחזק, והחזק שומר על מצבו.


התפתחותיים

מרחב המים הינו אוסף של גירויים תחושתיים ומוטוריים, המתחברים אל הילד בהרמוניה. הילד רק נכנס למים, וכבר הוא מכה ומצליף; צולל ונושף; שוחה וצוהל מרב הנאה, וללא ידיעתו מחזק את הריאות ואת מערכת הנשימה; מגמיש את כתפיו ומשמר את התנועתיות של עמוד השדרה .


בטיחות חורף

הקפדה על לבוש חם לאחר השחייה בבריכה לתינוק (ולהורה), כובע, גרביים, שמיכה חמה והילד יצא בריא חזק ומאושר.

 

הכותבת הנה רכזת קורס מדריכי שחייה לפעוטות במכון וינגייט, מדריכת שחיית פעוטות במכון וינגייט, גבעת-חיים וביה"ח לניאדו.
לאתר של גלית תמר

 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites