ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


על ניתוחים אסטטיים בהקשר של הריון, לידה והנקה
יולדות רבות מתמודדות עם המראה החדש של גופן לאחר לידה, רבות מהן מתקשות לחזור לגזרה שהייתה לפני ההיריון. נושא זה מעסיק נשים רבות, המתעניינות באפשרויות המוצעות ע"י הרפואה הפלסטית לשיפור המראה שלהן. ד"ר נמרוד פרידמן, מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית, מסביר מהם הטיפולים המבוקשים לאחר לידה וגם באיזה שלב בדיוק מומלץ לבצע אותם.

הריון ולידה הם אחד הדברים המופלאים בחיי האישה. יצירה זו של דבר חדש ומופלא גורמת לנו שמחה גדולה ואושר אין סופי. אך כמו בכל תהליך בטבע , לכל יצירה חדשה יש גם מחיר. הריון מלווה בשינויים הורמונליים סוערים הפועלים על גוף האישה. לאחר ההיריון, פתאום את מוצאת את עצמך מסתירה את בגדיך הישנים במדף העליון של הארון, ומתקשה להשיל את המשקל שהצטבר במשך ההיריון. אומנם את עדיין צעירה, אך את מרגישה מבוגרת ולא רצוייה מבפנים. נושא זה מעסיק נשים רבות, המתעניינות איך יוכלו להחזיר את משקל הגוף וצורתו למה שהיה לפני ההיריון.


פעילות גופנית מבוקרת בשילוב עם תזונה מאוזנת תעזור לנו להחזיר את הגוף למצבו הקודם. למעט נשים עם הריון בסיכון גבוה, שמירת הריון או הריון מרובה עוברים, ניתן להמשיך בפעילות גופנית מבוקרת בזמן ההריון ותוך זמן קצר אחרי הלידה. פעילות כזו יכולה לחזק את שרירי הבטן, האגן והגפיים התחתונות באופן שגם יקל על לידה ויתרום רבות לחזרה מהירה למבנה הגוף הקודם. שילוב של פעילות גופנית עם תזונה עשירה בסיבים ויטמינים טבעיים, דלה בשומן לא רווי ומבוקרת בפחמימות יביאו אותך לתוצאות הרזיה מקסימליות.


רק לאחר שישה חודשים של פעילות גופנית ואכילה נכונה, ניתן להתייעץ עם מומחה לכירורגיה פלסטית לגבי האפשרויות המוצעות על ידי הרפואה הפלסטית לשיפור המראה. השינויים ההורמונאליים בהריון ובמהלך ההנקה גורמים לצמיחה של בלוטות החלב בשד, וכתוצאה מכך לגדילת השד. לאחר הלידה והפסקת ההנקה ייתכנו שינויים בשד, כגון צניחה, "ריקון" ופגיעה בצורת השד, המלווים גם בגדילת העטרות ובפיגמנטציה שלהן. ניתן, באמצעות ניתוח פלסטי, להרים ולעצב, להקטין במידת הצורך או להגדיל השדיים ולשוות להם שוב צורה רעננה, זקופה ואסתטית. חשוב להמתין חצי שנה ממועד הלידה או סיום ההנקה, שכן זהו הזמן שנדרש לשד לקבל את צורתו הסופית. ניתוח בשלב מוקדם יכול לגרום לסיבוכים, ולצניחה חוזרת של השד.


לאחר תהליך ההיריון והלידה, ישנם גם שינוים בעור הפנים. "אחת התופעות האופייניות לתקופת ההריון היא ‏פעילות מוגברת של המערכת הפיגמנטרית. בעור הפנים מתחילים להופיע כתמים ונקודות שונות. בבעיות הפיגמנצטיה ניתן לטפל בשימוש משחות מקלפות ומבהירות, ובעזרת טיפולי פילינג שונים. בנוסף, טיפולי לייזר יכולים לעזור בשחזור פיגמנטים בעור שאבדו", אומרת מרי דודפור, קוסמטיקאית מדופלמת וחברת הנהלה בארגון הקוסמטיקאיות. בנפילת העור ובהתווספות קמטים ושקעים חדשים נטפל בעזרת חומרי מילוי ובוטוקס.


לעתים גורם ההיריון להצטברות ממוקדת של שומנים באזור המותניים, הירכיים והבטן. במידה ולאחר החזרה למשקל האופטימאלי לא נעלמים מצבורים אלו, ניתן לחטב ולפסל את אותם האזורים, באמצעות שאיבת שומן. בנוסף, עליה מסיבית במשקל ו"קרעים" בעור והשפעות גנטיות שונות, גורמים לרפיון ניכר בבטן התחתונה. ניתן לתקן זאת, במידת הצורך, בניתוח למתיחת בטן. בניתוח מבוצע הידוק של שרירי הבטן, והסרה של עודפי עור ושומן מהבטן התחתונה. מטרת הניתוח היא לשוות לבטן מראה חלק, מתוח, רענן וקשיח. את הצלקת לרוחב הבטן התחתונה, מעל שיער הערווה, ניתן להצניע בקו תחתון ובבגד ים. הצלקת בדרך כלל ארוכה אך עדינה ומשתלבת היטב במראה החדש. נשים רבות מתלוננות שלאחר מתיחה, מראה הבטן נראה ישר מדי ולא טבעי. שיטה חדשה שנקראת Superior High Tension, מאפשרת עיצוב נשי של הבטן עם מעט עגלגלות במקומות הנכונים.


לילך (השם המלא שמור במערכת), בת 30, עברה לפני כשנתיים לידה קיסרית ופנתה לד"ר נמרוד פרידמן לבצע ניתוח מתיחת בטן. "הצלחתי להשיל את עודפי המשקל כמה חודשים לאחר שילדתי את בני בניתוח קיסרי, אך עדיין נשאר לי עור רפוי באזור הבטן התחתונה. מראה זה גרם לי להרגיש לא נשית וכתוצאה מכך התחמקתי מכל סיטואציה אינטימית. עכשיו אני שנה לאחר הניתוח, ולא יכולתי להיות יותר מאושרת מהתוצאות. הבטן שלי חזרה להיות כפי שהיתה לפני הלידה!", מספרת לילך. 


ד"ר פרידמן: "נשים המגיעות אלי למרפאה מונעות על-ידי צורך נפשי ולאו דווקא גופני. הן רוצות לשפר את תחושת הנשיות שלהן ואת דימוי הגוף, ובמקביל מדברות על החששות מהניתוח ומההחלמה. השיפור אצל כמעט 90% מהנשים באיכות החיים מצביע על החשיבות הגדולה של הניתוח ועל השינוי החיובי שהוא מחולל באישה. אני נוכח בכך במרפאתי בכל יום מחדש כאשר אני רואה את החיוך שנסוך על פני האישה ואני שומע ממנה עד כמה היא שמחה שעברה אותו. ההחלטה  לעבור ניתוח פלסטי היא החלטה אישית ביותר שלא תמיד כולם יבינו אותה. הדבר החשוב הוא, כיצד מרגישה האישה בקשר לניתוח. אם הניתוח הגשים את ציפיותיה, הרי שהוא היה הצלחה עבורה."


האם מומלץ לעבור ניתוח הגדלה או הקטנת חזה לפני לידה?
נשים רבות שואלות מה לגבי הריונות והנקות, האם כדאי לעבור ניתוח הגדלה או הקטנת חזה  למרות שיתכן וירצו עוד ללדת גם לאחר מכן. אם את מוטרדת ממראה החזה ולא מרוצה מכך שהוא קטן מידי, צונח, גדול או לא יפה מספיק, ניתן לתקן זאת גם לפני הריונות ולידות. אולם, אם בכוונתך להיכנס להריון בשנה הקרובה מומלץ אם כן,  לדחות את הניתוח. במהלך הריונות ולידות הגוף חווה שינויים הורמונאליים רבים וגם החזה מושפע מכך ומשנה את צורתו.


האם ניתן להניק לאחר ניתוח הקטנה או הגדלת חזה?
בנושא ניתוחי חזה והנקה יש לעשות חלוקה בין ניתוח להגדלת חזה לניתוח להרמה או הקטנת חזה, שכן מדובר בניתוחים שונים.


  • הגדלת חזה: בניתוח מסוג זה חשוב לדעת כי השתל המוכנס אינו נמצא בתוך השד, אלא מאחוריו ולכן אין כל השפעה על היכולת להניק. מחקרים מוכיחים שאין יותר סיליקון בחלב של נשים מניקות שעברו הגדלת חזה בהשוואה לנשים מניקות שלא עברו הגדלה.
  • הרמה ו\או הקטנת חזה: בניתוחים אלה בהחלט יתכן ולא תוכלי להניק לאחר הניתוח מאחר ובמהלך הפעולה יש ניתוק של חלק מצינוריות החלב. עדיין יתכן שתהיה האפשרות להניק, אך ההחלטה היא בידי המטופלת ויש ליידע אותה על כך.


האם ניתן להיכנס להריון לאחר ניתוח מתיחת בטן?
חלק מתכונות העור שלנו היא יכולתו להימתח ולהשתנות בהתאם לשינוי בגופינו, לולא כך העור היה נקרע בכל פעם שאישה הייתה נכנסת להיריון.
העובדה שאישה עברה ניתוח לא מונעת ממנה את האפשרות להיכנס להריון ואין חשש שהעור יקרע. ייתכן שבמהלך ההיריון הצלקות מעט יתרחבו (במיוחד אם נכנסת להריון זמן קצר יחסית לאחר הניתוח) ואז יהיה מקום לבצע מתיחת בטן נוספת.יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון כי הבטן תראה טוב יותר לאחר היריון באם עברת ניתוח מתיחה לבין מצב שלא עברת. הצלחת הניתוח ותוצאותיו תלויה במצב הגוף טרם ביצוע הניתוח
אם הנך מתכוונת להיכנס להיריון בשנה הקרובה, מומלץ לדחות כל ניתוח אסטטי לאחר הלידה. מעבר לפרק זמן זה הכל תלוי בתחושותייך.

 

לאתר של ד"ר נמרוד פרידמן
 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites