ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


על הגדלת חזה ושתלי סיליקון
200CC או 300CC? שתלים אנטומיים או שתלים עגולים? כל מה צריך לדעת על צורת החזה בניתוח הגדלה.
ד"ר נמרוד פרידמן, מומחה לכירורגיה פלסטית

השתלים נחלקים לשתי צורות בסיסיות, כאשר צורה אחת עגולה כמו חצי כדור והשנייה היא צורת טיפה או אגס. הקבוצה הראשונה נקראת שתלים עגולים והשנייה שתלים אנטומיים. בכל אחת מהקבוצות האלה יש מגוון גדול של אפשרויות,

לא רק בנפח ובמימדים אלא גם בצורה. "אם חושבים על זה לעומק", מסביר ד"ר פרידמן, "שד הוא גוף תלת מימדי ולכן כאשר אנחנו רוצים להגדיל את נפח השד, רצוי לבחור את השתל גם לפי צורתו".


בקבוצת השתלים העגולים המגוון יחסית מצומצם וניתן לבחור בין שניים לארבעה גבהים שונים של שתל, החל משתל שטוח ועד שתל שנראה כמו חצי כדור. בקבוצת השתלים האנטומיים קיים מגוון רחב יותר, היות ואפשר לבחור בנוסף לגובה ולרוחב, גם את מימד האורך.


אם כן, כיצד האישה בוחרת את החזה שלה?

"כשאישה מגיעה אליי למרפאה, אני מברר איתה לאיזה חזה היתה מצפה ואם היא מתקשה להסביר, אני מבקש ממנה לבחור את החזה שהיא אוהבת מתוך שורת תמונות. צריך לזכור שהיא מגיעה כדי להגשים חלום וסביר להניח שכבר עברה תהליך עם עצמה והקדישה הרבה מחשבה לכך.

יש נשים שכבר מביאות תמונה של החזה שהיו רוצות. לא תמיד מבנה גופה של האישה יאפשר את הצורה אותה היא רוצה, אבל זה נותן לי כיוון לגבי החזה אליו היא שואפת ולמה ניתן להגיע. לאישה שרוצה חזה עגול או בעל מראה של חזיית 'פושאפ' הייתי ממליץ על שתלים עגולים ולאישה שרוצה מראה בשל יותר ופחות מוחצן יתאימו שתלים אנטומיים.


לאחר ששמעתי את העדפותיה של האישה, מגיע שלב הבדיקה הגופנית, שגם הוא יכול להשפיע על ההחלטה. לאישה עם מבנה גוף מאוד רזה שלא מעוניינת במראה שצועק "עשיתי ניתוח פלסטי",  אמליץ על שתלים האנטומיים או שתלים עגולים בפרופיל נמוך.
למשל ויקטוריה בקהאם היא דוגמא להגדלת חזה בשתלים עגולים שאינם מתאימים לגופה והתמונות מדברות בעד עצמן".


באופן כללי השתלים האנטומיים נותנים מראה טבעי ומתאימים למי שלא רוצה שידעו שעברה ניתוח להגדלת חזה. "אולם יש עוד סיבות לבחור בשתלים האנטומיים", מוסיף ד"ר פרידמן: "לאישה שהחזה שלה שונה מהמבנה הממוצע, לדוגמא אישה שהחזה שלה ממוקם יחסית גבוה או נמוך או שיש לה אסימטריה משמעותית בגודל או בצורת השדיים, שתלים אנטומיים הם פתרון טוב. למי שזקוקה לעיצוב החזה ולא רק להגדלתו, למשל נשים לאחר מספר לידות, שתלים אנטומיים יתנו מענה טוב יותר, מאחר ושתל אנטומי מעצב יותר טוב את השד".


יש נשים שמתעקשות על חזה גדול בעל מראה מוחצן. ד"ר פרידמן מסביר מדוע הוא אינו ממליץ על כך גם מבחינה אסטטית, אבל גם מבחינה בריאותית: "לאורך זמן, שתלים גדולים עלולים לפגוע בשדיים ולהחיש את הצניחה שלהם, ליצור קפלים בולטים ולפגוע בצורתם הטבעית. תארי לעצמך שתשימי בתוך החזה שלך משקולות, בסופו של דבר הוא ייפול ואת עלולה לסבול מכאבי גב בגלל משקלם הכבד. ככל שהשתלים גדולים יותר, כך הם יגרמו לנזק משמעותי לשדיים והסיכוי לפגיעה בתחושה יהיה גדול יותר. אם נוציא את השתלים, השדיים לא יחזרו לצורתם הקודמת, בגלל מתיחה של העור.

אם בכל זאת האישה מעדיפה שתלים גדולים יחסית לגופה, התוצאה עם שתל אנטומי תהיה טבעית יותר בהשוואה לשתל עגול באותו נפח".


מה באשר לאיכות ולמחיר?
זוהי טעות לחשוב כי בגלל שהשתלים האנטומיים עולים יותר, הם איכותיים יותר. הסיבה לכך היא שעלות הייצור שלהם גבוהה יותר, וכל עוד השתלים מיוצרים באותה חברה, איכותם זהה. דר" פרידמן מגלה כי בניגוד לדעה הרווחת, השד מפסיק להיראות כמו תפוח בערך בגיל 13 עד 14 ואז, בתום גיל ההתבגרות, הוא כבר מקבל צורה אגסית. לכן, מי שרוצה שתהיה לה צורת שד טבעית מעבר לגיל זה, צריכה לשים שתל שצורתו היא כצורת אגס ולא כצורת כדור.

 

אז בפעם הבאה, במקום לשאול "כמה שמת?" נצטרך לשאול "מה עשית? תפוחים? אגסים? ואולי בלונים?"


הידעתם?

  • השתלים הראשונים שנוצרו לפני כארבעים שנה היו אנטומיים ולא עגולים.
  • השימוש בהם הופסק בגלל בעיות שאינן קשורות לצורה.
  • לאחר מכן יוצרו השתלים העגולים בלבד ולפני כחמש עשרה שנה שבו והופיעו השתלים האנטומיים, כשהפופולאריות והשימוש בהם הולכים וגדלים ברחבי העולם ותופסים תאוצה על חשבון השתלים העגולים.

לאתר של ד"ר נמרוד פרידמן

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites