ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


יותר ממחצית מהפניות למשרד התמ"ת הן על רקע אפלית נשים

מניתוח הפניות הראשונות שהגיעו לנציבות שוויון בעבודה במשרד התמ"ת עולה כי 51% מסך הפניות הן על רקע אפליה בגין הריון בקבלה לעבודה, בתנאי עבודה ובפיטורין, 14% אפליה על רקע מגדר, 12% הינן אפליה על רקע גיל, רק 5% מסך הפניות הן אפליה רקע לאום.

מערכת O-mama

בימים אלה מתחילים בנציבות שוויון הזדמנויות לעבודה במשרד התמ"ת בהגשת התביעות לבית הדין לעבודה, בעקבות פניות רבות, שמקבלת הנציבות בגין אפליה בעבודה.


עו"ד ציונה קניג-יאיר: "בעידן המשבר הכלכלי, אוכלוסיות מופלות פגיעות יותר למצב בשוק ועלולות להיות הראשונות שסובלות מהרעת תנאים ומפיטורין. יש מקום לנקוט משנה זהירות בנושא זה"

"אין לי אלא להצטער על המצב במשק כפי שהוצג בדו"ח האגודה לזכויות האזרח" – כך אמרה היום עו"ד ציונה קניג-יאיר, נציבה ארצית בנציבות שוויון הזדמנויות בעבודה על דו"ח האגודה לזכויות האזרח שמתפרסם היום.


עו"ד ציונה קניג-יאיר מציינת כי מניתוח הפניות הראשונות שהגיעו לנציבות שוויון בעבודה במשרד התמ"ת עולה כי 51% מסך הפניות הן על רקע אפליה בגין הריון בקבלה לעבודה, בתנאי עבודה ובפיטורין, 14% אפליה על רקע מגדר, 12% הינן אפליה על רקע גיל, רק 5% מסך הפניות הן אפליה רקע לאום.


"אנו עובדים מול הגורמים הרלוונטיים במשק למיגור האפליה ולהטמעת שוויון בשוק העבודה. אני קוראת לציבור הרחב לפנות אלינו בכל מקרה של אפליה על מנת שיחד נחולל  שינוי. אני פונה גם לקהל המעסיקים במשק כדי שיגיעו אלינו בכל שאלה הנוגעת לשוויון בעבודה. כבר הוכח בעבר כי מקום עבודה רב גוני הוא מקום עבודה משגשג יותר ומשתלם גם למעסיק מבחינה כלכלית" – אמרה עו"ד ציונה קניג-יאיר.


בימים אלה מתחילים בנציבות שוויון הזדמנויות לעבודה במשרד התמ"ת בהגשת התביעות לבית הדין לעבודה, בעקבות פניות רבות, שמקבלת הנציבות (שהוקמה רק בשנה האחרונה), בגין אפליה בעבודה.


יצויין כי, נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה הוקמה למגר את האפליה ולפעול למען הטמעת שוויון בשוק העבודה. על פי חוק שוויון הזדמנויות בעבודה חל איסור לאפלות עובדים על רקע מין, נטייה מינית, מעמד אישי, הריון, טיפולי פוריות, הורות, גיל, גזע, דת, לאום, ארץ מוצא, השתייכות למפלגה ושירות מילואים.


ציונה קניג-יאיר מציינת כי היום, בעידן המשבר הכלכלי, אוכלוסיות מופלות פגיעות יותר למצב בשוק ועלולות להיות הראשונות שסובלות מהרעת תנאים ומפיטורין. יש מקום לנקוט משנה זהירות בנושא זה.

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites