ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


סקס אחרי לידה - מתי אפשר להתחיל?

פרופ' ברי קפלן, מומחה למחלות נשים ולידה וסגן מנהל המרכז לרפואת נשים במרכז הרפואי "רבין" בפתח תקווה, מסביר שמבחינה רפואית מומלץ לחכות כחודש לאחר הלידה

פרופ' ברי קפלן, מומחה למחלות נשים ולידה וסגן מנהל המרכז לרפואת נשים במרכז הרפואי "רבין" בפתח תקווה, מסביר שמבחינה רפואית מומלץ לחכות כחודש לאחר הלידה. "תקופה של חודש עד שישה שבועות אחרי הלידה נחשבת מסוכנת בכניסה להריון, למי שלא רוצה בזה. אמצעי מניעה ניתן להתחיל רק שישה שבועות אחרי הלידה, טבעת אי אפשר לשים עדיין, גלולות גם לא, וההנקה מונעת הריון רק ב-90% מהמקרים. כמו כן יש צורך לחכות שהתפרים יתאחו ויש לתת לאישה זמן להתאושש. בנוסף, חודש אחרי הלידה כבר אין סיכון רפואי לקיים יחסים, אבל לפני כן, ברחם עדין ישנם כלי דם פתוחים ויש סיכון לזיהומים".


על ההמלצה הרפואית, מוסיף ד"ר משה מוק, מומחה לסקסולוגיה ומנהל היחידה לטיפול מיני בבית חולים "מאיר", ומודה שסקס אחרי לידה זה סיפור לא פשוט. "ולכן חשוב מאוד לקיים יחסים בזמן הריון, כי אחרי לידה לוקח הרבה זמן עד שחוזרים לתפקוד מיני תקין. מבחינה סטטיסטית, 60% מהזוגות חוזרים לתפקוד מיני מלא אחרי שלושה חודשים, 80% מהזוגות שבים לתפקד מינית אחרי חצי שנה ויותר מ-90% מהזוגות חוזרים לקיים יחסים רק אחרי שנה. נכון שכתוב שמותר לחזור ולקיים יחסי מין אחרי שישה שבועות, אבל זה מאוד אינדיבידואלי. חייבים להתקיים שני תנאים כדי שאישה תהיה מסוגלת לחזור ולקיים יחסי מין: הדימום צריך להיפסק, והחשק המיני צריך לחזור אליה, והאמת היא שלוקח הרבה זמן עד שהחשק המיני חוזר".
להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites